Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Serena WilliamsEast News / Na zdjęciu: Serena Williams

Serena Williams sportowcem roku. Zobacz wspaniałą okładkę "Sports Illustrated"!

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Trzykrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych - Serena Williams, otrzymała tytuł sportowca roku w prestiżowym plebiscycie magazynu "Sports Illustrated". Wyróżnienie to jest przyznawane od 1954 roku.

34-letnia Serena Williams ma za sobą kolejny znakomity sezon. Amerykanka triumfowała w Australian Open, Rolandzie Garrosie i Wimbledonie oraz była bliska zwycięstwa w US Open, co pozwoliłoby jej skompletować Klasycznego Wielkiego Szlema. Tenisistka z Palm Beach Gardens wygrała również imprezy w Miami i Cincinnati, a cały rok zakończyła z bilansem 53-3.

- Ten rok był dla mnie spektakularny. Docenienie mojej ciężkiej pracy, poświęcenia i determinacji przez magazyn "Sports Illustrated" dodaje mi wiary do stawania się jeszcze lepszą. Osiągnięcie to nie jest wyłącznie moją zasługą, ale całego mojego sztabu. Czuję się naprawdę bardzo zaszczycona - poinformowała Serena za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Williams jest najstarszą liderką światowego rankingu WTA w historii. Na początku grudnia po raz siódmy została wybrana najlepszą tenisistką roku w głosowaniu dziennikarzy i fanów.

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL