Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Andy Roddick troszczy się o młode pokolenie

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Andy Roddick zakończył zawodową karierę po wielkoszlemowym US Open 2012, ale uważnie śledzi wydarzenia na światowych kortach. W ostatnich dniach były lider rankingu ATP gościł swoich utalentowanych rodaków, Tommy'ego Paula i Mitchella Kruegera.

18-letni Tommy Paul, o którym głośno zrobiło się po jego triumfie w juniorskiej edycji Rolanda Garrosa 2015, nigdy nie ukrywał, że Andy Roddick był dla niego wzorem do naśladowania. - Kiedyś ktoś przyniósł cały zestaw Reeboka, w którym on wygrał US Open 2003, i od razu pomyślałem sobie, że muszę go mieć. Chciałem się ubierać tak samo jak on - stwierdził w jednym z wywiadów po zakończeniu kariery juniorskiej.

Wielkie marzenie 18-latka spełniło się podczas Wimbledonu, kiedy zdolny Amerykanin odbył kilka treningów ze swoim idolem. W ubiegłym tygodniu Roddick zaprosił Paula i Mitchella Kruegera do Austin, gdzie na stałe mieszka. Towarzyszył im szkoleniowiec Diego Moyano, który od kilku lat uczestnicy w programie rozwoju młodych zawodników.

W ramach przygotowań do nowego sezonu Amerykański Związek Tenisowy (USTA) przygotował dla utalentowanej młodzieży cykl zajęć, w których uczestniczyli byli zawodnicy, tacy jak Mardy Fish czy Jill Craybas. Podczas spotkania na Florydzie sporo uwagi poświęcono odpowiedniemu nastawieniu do rywalizacji na korcie.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL