WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Agnieszka Radwańska przyleciała prywatnym odrzutowcem. "Zagram tutaj dopiero po raz pierwszy"

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Agnieszka Radwańska przyleciała do Shenzhen prosto z Tajlandii, gdzie wygrała turniej pokazowy bez straty seta. Krakowianka nie może się już doczekać kolejnych spotkań, które pozwolą jej jak najlepiej przygotować się do Australian Open.

Agnieszka Radwańska przyleciała do chińskiego miasta prywatnym odrzutowcem, co zrobiło na niej ogromne wrażenie. Najlepsza polska tenisistka przyznała, że taki komfort znacznie ułatwia życie.

- Przyleciałam tutaj dwa dni temu po rozegraniu turnieju pokazowego w Tajlandii - powiedziała Radwańska. - Dyrektor imprezy sprawił mi sporą niespodziankę, która bardzo ułatwia życia. Chciałam pojawić się w Shenzhen tak szybko, jak to możliwe, więc zaraz po zakończeniu ostatniego meczu skorzystaliśmy z prywatnego odrzutowca.

Polka jeszcze nigdy wcześniej nie miała okazji prezentować się w turnieju w Shenzhen, bowiem wybierała inne imprezy. W ubiegłym sezonie wespół z Jerzym Janowiczem wygrali Puchar Hopmana, pokonując w finale ekipę ze Stanów Zjednoczonych.

- Zagram tutaj dopiero po raz pierwszy, a to zawsze ekscytujące, gdy próbuje się nowych rzeczy. Kalendarz startów w każdym sezonie jest dość podobny, więc rywalizacja w innym miejscu zawsze daje mi wiele radości. Dostaję jakby coś dodatkowego. Jeszcze nie zwiedzałam miasta, ponieważ dopiero przystosowuję się do pogody i kortów, ale z pewnością później będzie na to czas. Słyszałam, że jest tutaj kilka świetnych sklepów.

- Korty w Shenzhen są bardzo dobre i jest ich przede wszystkim dużo, co znacznie ułatwia życie. Możesz ćwiczyć, kiedy chcesz. Pogoda pozostawia wiele do życzenia, ale mam do dyspozycji również korty w hali.

Pierwszą rywalką piątej w rankingu WTA Polki będzie Aleksandra Krunić, 108. obecnie tenisistka świata. Po istnej eksplozji formy i awansie do IV rundy US Open 2014 Serbka znacznie spuściła z tonu i nie była w stanie nawiązać do tego rezultatu.

- Nigdy wcześniej z nią nie rywalizowałam, a to zawsze utrudnia sprawę. Widziałam kilka jej spotkań i wiem, że potrafi grać świetny tenis. Na pewno nie będzie łatwo. Czekam jednak na to starcie, ponieważ przed turniejem wielkoszlemowym powinno się rozegrać kilka dobrych pojedynków - dodała.

Czy Agnieszka Radwańska wygra turniej w Shenzhen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL