Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Di Wu zapisał się w historii tenisa

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Di Wu został w niedzielę pierwszym Chińczykiem, który wygrał zawody rangi ATP Challenger Tour. Reprezentant Państwa Środka triumfował w turnieju rozgrywanym w hawajskim Maui.

- Dałem z siebie wszystko. Jeszcze żaden Chińczyk nie wygrał challengera, a ja walczyłem bardzo dzielnie i to jest niesamowite. Na pewno odczuwam presję jako reprezentant swojego kraju, ponieważ fani uważnie śledzą moje wyniki i oczekują zwycięstw. Bardzo chciałem zostać pierwszym Chińczykiem, który wygra zawody tej rangi i bardzo się cieszę, że mi się to udało - powiedział Di Wu.

24-latek z Szanghaju obronił w finale 11 z 15 break pointów, by po 127 minutach pokonać utalentowanego Brytyjczyka Kyle'e Edmunda 4:6, 6:3, 6:4. - Wiem, że Edmund jest młody, sprytny i klasyfikowany w Top 100, a do tego ma już całkiem spore doświadczenie. Byłem bardzo agresywny ze strony forhendowej, ale i popełniłem 11 podwójnych błędów, ponieważ obawiałem się jego returnu. Teraz muszę pamiętać o tym, jak się tutaj prezentowałem i przenieść to na kolejne turnieje - stwierdził Chińczyk

Dzięki zwycięstwu w Maui Di Wu powrócił w poniedziałek do Top 200 i został 168. singlistą świata. Najwyżej notowany w rankingu ATP był w maju 2013 roku, kiedy zajmował 161. pozycję. Tenisista z Szanghaju znany jest z licznych występów w Pucharze Davisa, a do tego bronił w 2012 roku barw kraju w rozgrywkach Pucharu Hopmana, w których partnerowała mu Na Li.

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL