Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP / Thomas Kienzle

Barbara Rittner nie spodziewa się boomu na tenis po sukcesie Andżeliki Kerber

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Kapitan reprezentacji Niemiec, Barbara Rittner, skomentowała sukces Andżeliki Kerber w wielkoszlemowym Australian Open 2016. Ze zwycięstwa koleżanki z drużyny narodowej cieszą się także Andrea Petković i Annika Beck.

- Boom to za dużo powiedziane, ale nie zmienia to faktu, że zwycięstwo "Angie" w Melbourne jest historyczne. Jej radość z sukcesu udziela się nam wszystkim - stwierdziła Barbara Rittner na poniedziałkowym spotkaniu z dziennikarzami przed meczem ze Szwajcarią w Grupie Światowej Pucharu Federacji.

- "Angie" jest inspiracją do dalszej pracy - wyznała Andrea Petković. - To, że udało jej się wygrać turniej wielkoszlemowy, było dla nas wszystkich wielką satysfakcją. Zobaczyliśmy, że wszystko jest możliwe - dodała 23. singlistka świata.

W podobnym tonie wypowiada się Annika Beck, która w Melbourne przegrała z Andżeliką Kerber na etapie IV rundy. - Uważam, że z jej triumfu możemy odnieść same korzyści. Ona dała nam dużo pozytywnej energii do dalszej pracy - stwierdziła 39. rakieta globu.

Rittner zaapelowała również do mediów o zrozumienie i powstrzymanie się od wydawania pochopnych opinii. - Powinniśmy bardzo z tym uważać, ponieważ może to mieć niepożądane skutki. "Angie" przyjedzie do Lipska, by pomóc drużynie - zakończyła kapitan ekipy Niemiec.

na Facebooku.

Komentarze (24):

Wszystkie komentarze (24)

Komentarze (24)

    Wszystkie komentarze (24)
    PRZEJDŹ NA WP.PL