WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Puchar Davisa: Mocny skład Francuzów, Szwajcarzy bez Rogera Federera i Stan Wawrinki

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Kapitanowie drużyn walczących w Grupie Światowej Pucharu Davisa powoli odkrywają karty. Bardzo silnym zespołem na mecz z Kanadą będą dysponować Francuzi. Z kolei Szwajcarzy zagrają z Włochami bez Rogera Federera i Stana Wawrinki.

Brak powołania dla Rogera Federera i Stana Wawrinki nie dziwi, wszak obaj panowie już wcześniej informowali, że w dniach 4-6 marca nie po drodze będzie im wyjazd do Pesaro na włoską mączkę. Severin Luthi nie przywrócił również do kadry skłóconego z nim Yanna Martiego. W jego drużynie znaleźli się Henri Laaksonen, triumfator Pucharu Davisa z 2014 roku i uczestniczący obecnie w turnieju Wrocław Open Marco Chiudinelli, Adrien Bossel oraz Antoine Bellier.

Skład na mecz z Kanadą ogłosił także opiekun Trójkolorowych, Yannick Noah. Francuzi chcą zneutralizować Milosa Raonicia, dlatego spotkanie z Kanadyjczykami odbędzie się na korcie ziemnym na Gwadelupie. Noah powołał do kadry najlepszych singlistów kraju, klasyfikowanych w Top 20 rankingu ATP Jo-Wilfrieda Tsongę, Richarda Gasqueta, Gaela Monfilsa i Gillesa Simona.

Kapitanowie muszą podać składy najpóźniej na 10 dni przed rozpoczęciem spotkania, czyli do wtorku, 23 lutego. W przypadku niedyspozycji zawodnika możliwe są zmiany do 3 marca. Wtedy odbędzie się uroczyste losowanie gier.

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL