Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News

WTA Miami: "Bucie" powróciła na zwycięską ścieżkę. Niesamowity wyczyn Bethanie Mattek-Sands

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarova zwyciężyły w turnieju debla zawodów WTA Premier Mandatory na kortach twardych w Miami. Amerykanka została trzecią deblistką, która z różnymi partnerkami wygrała imprezę w Kalifornii i na Florydzie.

W niedzielnym finale rozstawione z numerem trzecim Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarova potrzebowały 81 minut, aby pokonać oznaczone "czwórkami" Timeę Babos i Jarosławę Szwiedową. W obu setach okazały się lepsze o jednego breaka i triumfowały 6:3, 6:4.

Dla "Bucie" to pierwszy tytuł od sierpnia 2015 roku, kiedy obie tenisistki zwyciężyły razem w Toronto. W późniejszych miesiącach panie wspólnie nie występowały, ponieważ Czeszka zmagała się z chorobą.

Mattek-Sands została zaledwie trzecią deblistką, która z różnymi partnerkami wygrała w jednym sezonie zawody w Indian Wells oraz Miami. W Kalifornii pomogła jej w tym rodaczka Coco Vandeweghe. W sumie Amerykanka ma na koncie 19 deblowych tytułów. Partnerująca jej w Miami Safarova zdobyła ich jak na razie dziewięć.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 6,844 mln dolarów
niedziela, 3 kwietnia

finał gry podwójnej:

Bethanie Mattek-Sands (USA, 3) / Lucie Safarova (Czechy, 3) - Timea Babos (Węgry, 4) / Jarosława Szwiedowa (Kazachstan, 4) 6:3, 6:4

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL