Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Challenger Aix-en-Provence: Nieudany występ Mariusza Fyrstenberga i Lukasa Rosola

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Mariusz Fyrstenberg i Lukas Rosol bez punktów do rankingu deblowego wyjadą z francuskiego Aix-en-Provence. W środę polsko-czeska para przegrała w I rundzie dużych zawodów rangi ATP Challenger Tour.

Na początku lutego Mariusz Fyrstenberg i Lukas Rosol zadebiutowali razem w halowym turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Sofii, gdzie dotarli do półfinału. Warszawianin liczył na ponowny udany start z reprezentantem Czech, lecz w środę lepsi okazali się walczący o przepustkę do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Szwedzi.

W partii otwarcia imprezy w Aix-en-Provence, gdzie dyrektorem turnieju jest były znakomity deblista Arnaud Clement, doszło do trzech przełamań, ale decydujące zdobyli w 11. gemie Johan Brunström i Andreas Siljeström. W drugiej odsłonie Skandynawowie prowadzili już 5:3, lecz polsko-czeski duet odrobił straty. W kluczowym tie breaku Szwedzi nie dali rywalom żadnych szans i po 90 minutach triumfowali 7:5, 7:6(3).

Za występ w challengerze w Aix-en-Provence Fyrstenberg i Rosol nie otrzymają żadnych punktów do rankingu deblowego. Czech pozostanie jeszcze na francuskiej mączce, ponieważ jest jednym z faworytów do zwycięstwa w turnieju singla.

Open du Pays d'Aix, Aix-en-Provence (Francja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 85 tys. euro
środa, 4 maja

I runda gry podwójnej:

Johan Brunström (Szwecja) / Andreas Siljeström (Szwecja) - Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Lukas Rosol (Czechy) 7:5, 7:6(3)

ZOBACZ WIDEO Irena Szewińska została odznaczona Orderem Orła Białego (źródło TVp)

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL