Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Roland Garros: Rok temu finał, teraz I runda. Marcin Matkowski i Lucie Hradecka odpadli z turnieju miksta

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Marcin Matkowski i Lucie Hradecka odpadli w I rundzie Roland Garros 2016 w grze mieszanej. W czwartek polsko-czeski duet przegrał z Jarosławą Szwedową i Florinem Mergeą.

Dla Marcina Matkowskiego i Lucie Hradeckiej był to drugi wspólny występ w Rolandzie Garrosie. W debiucie, przed 12 miesiącami, doszli aż do finału. Tegorocznego startu nie będą jednak tak miło wspominać.

Szczecinianin, jedyny reprezentant Polski w grze mieszanej Roland Garros 2016, i Hradecka w I rundzie zmierzyli się z Florinem Mergeą i Jarosławą Szwiedową. I na tym etapie pożegnali się z turniejem, przegrywając z rozstawionymi z numerem czwartym Rumunem i Kazaszką 4:6, 4:6.

Matkowski i Hradecka w czwartkowym pojedynku posłali jednego asa, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, uzyskali jednego breaka oraz trzykrotnie zostali przełamani.

W II rundzie Mergea i Szwedowa zmierzą się z Leanderem Paesm i Martiną Hingis, którzy w czwartek pokonali 6:4, 6:4 parę Anna-Lena Grönefeld / Robert Farah.

Matkowskiemu natomiast pozostał już tylko występ w grze deblowej. W tej konkurencji jest już w II rundzie, rywalizując u boku Leandera Paesa.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w mikście 431 tys. euro
czwartek, 26 maja

I runda gry mieszanej:

Florin Mergea (Rumunia, 4) / Jarosława Szwedowa (Kazachstan, 4) - Marcin Matkowski (Polska) / Lucie Hradecka (Czechy) 6:4, 6:4

ZOBACZ WIDEO Andżelika Kerber przywiozła puchar z Australian Open do Puszczykowa (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL