Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / PAP/EPA/CLIVE BRUNSKILL

Zaskakująca decyzja Rogera Federera. Szwajcar zagra z Belindą Bencić w Pucharze Hopmana

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Roger Federer i Belinda Bencić to pierwsi potwierdzeni uczestnicy 29. edycji Pucharu Hopmana. Szwajcarska para weźmie udział w turnieju rozgrywanym w Perth w dniach 1-7 stycznia 2017 roku.

- Uważam, że będzie to dla mnie idealny turniej na rozpoczęcie sezonu - powiedział Roger Federer, który w ostatnich latach zaczynał sezon w Brisbane. Szwajcar wygrał zawody Brisbane International w 2015 roku, a w latach 2014 i 2016 docierał do finału.

Tenisista z Bazylei ma miłe wspomnienia z Perth, bowiem w 2001 roku sięgnął po Puchar Hopmana w wieku 19 lat razem z Martiną Hingis. W kolejnym sezonie powrócił, by bronić mistrzostwa dla Szwajcarii, ale jego partnerką była przyszła żona Miroslava.

Po 15 latach nieobecności Federer powróci do Perth i po raz pierwszy zagra w hali Perth Arena. - Lubię grać w nowych miejscach, ponieważ zawsze jest to bardzo ekscytujące. Na ekranie telewizora nowa hala prezentuje się znakomicie, a atmosfera zdaje się być równie miła - wyznał 17-krotny mistrz wielkoszlemowy.

Jego partnerką w Pucharze Hopmana będzie Belinda Bencić. - Nie mogę się już doczekać wspólnego występu z Rogerem w grze mieszanej i reprezentowania kraju w rozgrywkach Pucharu Hopmana. Nie byłam jeszcze nigdy w Perth, ale słyszałam o tej miejscowości sporo wspaniałych rzeczy - powiedziała Szwajcarka.

W Pucharze Hopmana weźmie udział osiem par. W styczniu po tytuł sięgnęli reprezentujący Australię Nick Kyrgios i Daria Gawriłowa.

ZOBACZ WIDEO Jodłowiec: Moulin nie tylko na mnie robi wrażenie (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Marlowe Zgłoś
  Jak widać nadal dobrze płaci Federer, skoro tak nieistotna informacja musi być 3 dobę na pudle SF. Co prawda każdy widzi jakim pośmiewiskiem staje się promowanie Federera za wszelką
  Czytaj całość
  cenę. Ja tylko przypomnę Redaktorowi Smolińskiemu, że w ostatnich 27 szlemach Szwajcar odniósł 1 (słownie jedno) zwycięstwo, a w 16 ostatnich, czyli od 4 lat ŻADNEGO..W Mastersach 1000 i kończących sezon wygląda to równie śmiesznie.
  • Marlowe Zgłoś
   Powinien grać już tylko z Mansour Bahrami lub Wilanderem. Tam jest jego miejsce.
   • Gienka Zgłoś
    Wow...

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL