Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania

US Open: Pięcioro reprezentantów Polski w grze podwójnej

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Pięcioro reprezentantów Polski wystartuje w grze podwójnej wielkoszlemowego US Open 2016. U pań wystąpią Paula Kania, Alicja Rosolska i Magda Linette, natomiast u panów Marcin Matkowski i Łukasz Kubot.

Marcin Matkowski, ubiegłoroczny ćwierćfinalista nowojorskiej imprezy, zdecydował się na występ z Jürgenem Melzerem. Polak i Austriak spotkają się w I rundzie z Ukraińcami Serhijem Stachowskim i Ołeksandrem Dołgopołowem. Jeśli nasz reprezentant i jego partner poradzą sobie z tym wyzwaniem, wówczas wielce prawdopodobne jest ich starcie z rozstawionymi z numerem czwartym Bruno Soaresem i Jamiem Murrayem.

Łukasz Kubot wystartuje w duecie z Alexandrem Peyą. Polak i Austriak zostali rozstawieni z numerem 12. a w meczu otwarcia zmierzą się z parą Eric Quigley / Nicolas Meister.

W zmaganiach kobiet zaprezentują się trzy Polki. Magda Linette, która występuje także w grze pojedynczej, wystartuje u boku Qiang Wang. Premierowymi rywalkami poznanianki i jej partnerki będą Japonki Eri Hozumi / Miyu Kato. Alicja Rosolska po raz pierwszy w sezonie zagra w duecie z Danką Kovinić. Polka i zawodniczka z Czarnogóry zainaugurują turniej od starcia z Caglą Buyukakcay i Anastazją Sewastowa.

Paula Kania zagra u boku Marii Irigoyen, z którą w obecnym sezonie awansowała do finału w Pradze. Sosnowiczanka i Argentynka zmierzą się w I rundzie z Julią Putincewą i Cariną Witthöft. Jeśli pokonają ten duet, wówczas wielce prawdopodobne jest ich starcie z rozstawionymi z numerem szóstym Martiną Hingis i Coco Vandeweghe.

ZOBACZ WIDEO Memorał Kamili Skolimowskiej: pożegnalna próba Tomasza Majewskiego (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL