WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

WTA Pekin: Alicja Rosolska i Daria Kasatkina poza turniejem gry podwójnej

Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
Alicja Rosolska i Daria Kasatkina odpadły w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory na olimpijskich kortach twardych w Pekinie.

W meczu inaugurującym rywalizację w grze podwójnej tegorocznej edycji China Open Alicja Rosolska i Daria Kasatkina zmierzyły się z Marią Jose Martinez Sanchez i Gabrielą Dabrowski. To właśnie z Kanadyjką polskiego pochodzenia warszawianka wystąpiła tutaj przed rokiem, dochodząc do II rundy. Tym razem 120 punktów udało się obronić tylko jednej z nich.

O wyniku sobotniego spotkania zadecydowały pojedyncze przełamania, obydwa na niekorzyść duetu polsko-rosyjskiego. Rosolska wraz z Kasatkiną kilkukrotnie miały okazje, by te straty odrobić, jednak ostatecznie żaden z sześciu breakpointów nie został przez nie wykorzystany.

W II rundzie Martinez Sanchez i Dabrowski zmierzą się z rozstawionymi z "czwórką" Sanią Mirzą i Barborą Strycovą, które w sobotę grały jeszcze w finale zawodów w Wuhanie.

China Open, Pekin (Chiny)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 6,289 mln dolarów
sobota, 1 października

I runda gry podwójnej
:

Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) / Gabriela Dabrowski (Kanada) - Alicja Rosolska (Polska) / Daria Kasatkina (Rosja) 6:3, 6:4

ZOBACZ WIDEO: Jubileusz najstarszego polskiego turnieju tenisowego za rok

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL