Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / WALLACE WOON

Agnieszka Radwańska: Popełniłam kilka błędów, które sporo mnie kosztowały

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska po poniedziałkowej porażce ze Swietłaną Kuzniecową oddaliła się od obrony tytułu w Mistrzostwach WTA. Na spotkaniu z dziennikarzami Polka była bardzo przybita, ale, podobnie jak rok temu, zapowiedziała walkę do końca.

- Grałyśmy ze sobą tak wiele meczów, praktycznie na każdej nawierzchni. Zawsze były to długie i trudne pojedynki. Znamy się od tylu lat, dlatego nie musiałam sobie przypominać, jak powinnam zachowywać się na korcie. Każdy mecz to nowa historia, dlatego przeszłość tak naprawdę nie ma większego znaczenia - powiedziała Agnieszka Radwańska.

W poniedziałek najlepsza polska tenisistka przegrała ze Swietłaną Kuzniecową 5:7, 6:1, 5:7. W 10. gemie trzeciego seta krakowianka nie wykorzystała przy własnym serwisie piłki meczowej. - Jestem oczywiście bardzo rozczarowana, ponieważ miałam swoje szanse w pierwszym i trzecim secie. Jeśli nie wykorzystuje się takich okazji w meczach z takimi rywalkami jak Swieta, to nie można liczyć na zwycięstwo.

Mimo porażki nasza tenisistka ciągle wierzy w awans do półfinału. - Zachowałam jeszcze szansę na wyjście z grupy. W zeszłym roku udało mi się awansować do półfinału mimo dwóch porażek w pierwszych meczach. Teraz jednak najważniejsze dla mnie jest, aby uspokoić się. Dopiero wówczas mogę zastanowić się nad tym, co muszę zrobić, aby przejść do dalszej fazy. To dla mnie pierwszy dzień turnieju i wszystko jest jeszcze otwarte.

Kuzniecowa dostała się do Turnieju Mistrzyń dzięki sobotniemu triumfowi w zawodach w Kremlin Cup w Moskwie. - Nigdy nie jest łatwo komuś, kto tak późno kwalifikuje się do Mistrzostw WTA. Doskonale to rozumiem, ponieważ sama kilka razy znalazłam się w takiej sytuacji. Nie miało to jednak dla Swiety większego znaczenia, ponieważ na korcie prezentowała się naprawdę dobrze - zauważyła "Isia".

ZOBACZ WIDEO Radwańska vs. Kuzniecowa - zobacz najlepsze akcje meczu! (Źródło: TVP S.A.)
Agnieszka Radwańska vs. Swietłana Kuzniecowa - zobacz najlepsze akcje meczu!
Na koniec krakowianka została poproszona o ocenę swojej postawy w poniedziałkowym pojedynku. - Po meczu można już tylko gdybać, ale było kilka sytuacji, w których po prostu zabrakło mi szczęścia. Popełniłam kilka błędów, podjęłam kilka złych decyzji, które sporo mnie kosztowały - przyznała.

W środę rywalką Radwańskiej będzie Hiszpanka Garbine Muguruza, która przegrała z Czeszką Karoliną Pliskovą 2:6, 7:6(4), 5:7.

ZOBACZ WIDEO Salon fryzjerski zamiast kortu? Kuzniecowa obcina włosy w trakcie meczu (Źródło: TVP S.A.)
Salon fryzjerski zamiast kortu? Kuzniecowa obcina włosy w trakcie meczu

Czy Agnieszka Radwańska wygra drugi mecz Mistrzostw WTA 2016?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL