Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / WALLACE WOON

Karolina Pliskova nie zwieńczyła meczu z Kuzniecową. "Czułam już trochę mój bark"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Karolina Pliskova nie wykorzystała w 12. gemie serwisu na mecz i nie pokonała Swietłany Kuzniecowej w swoim drugim pojedynku Grupy Białej rozgrywanych w Singapurze Mistrzostw WTA.

- To był tak wyrównany mecz. Nie popełniłam zbyt wielu poważnych błędów, a o wszystkim zadecydowało kilka punktów - powiedziała po zakończeniu spotkania Karolina Pliskova.

Czeszka przegrała ze Swietłaną Kuzniecową 6:3, 2:6, 6:7(6). Rosjanka odniosła drugie zwycięstwo w tegorocznym Masters, z kolei reprezentantka naszych południowych sąsiadów doznała pierwszej porażki. - Swieta jest bardzo pewna siebie. Nie jest łatwo grać z taką przeciwniczką jak ona - dodała Pliskova.

Finalistka US Open 2016 dokonała taktycznej analizy swojej porażki. - Jej bekhend funkcjonował dużo lepiej niż forhend, a ja nie byłam w stanie otworzyć sobie kortu. Swieta potrafiła znakomicie uderzyć po linii i dobrze grała po krosie.

Pliskova przyznała, że w środę nie serwowała najlepiej, jak potrafi. - Nie złapałam właściwego dla siebie rytmu przy własnym podaniu. Aby uniknąć błędów przy pierwszym serwisie, zmniejszyłam trochę siłę podania. Do tego czułam już trochę mój bark - stwierdziła.

W piątek czeka Pliskovą ważny pojedynek z Agnieszką Radwańską, który zadecyduje o awansie do półfinału Mistrzostw WTA.

ZOBACZ WIDEO: Tego rekordu Polski nie pobito już od 36 lat. "Strasznie mnie to kręci"

Czy Karolina Pliskova pokona Agnieszkę Radwańską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL