Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / IAN LANGSDON

ATP Paryż: Grigor Dimitrow nie zatrzymał Novaka Djokovicia. Będzie amerykański mecz o półfinał

Rafał Smoliński
Novak Djoković nie ustaje w walce o zachowanie miana najlepszego tenisisty świata. W czwartkowym meczu III rundy halowego turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu najwyżej rozstawiony Serb pokonał Bułgara Grigora Dimitrowa 4:6, 6:2, 6:3.

To nie było łatwe spotkanie dla "Nole". W partii otwarcia obaj tenisiści popełnili sporo błędów własnych, ale to Grigor Dimitrow okazał się lepszy o jedno przełamanie. Novak Djoković poprawił swoją grę w drugiej odsłonie. Od tego momentu lepiej trzymał piłkę w korcie i jego przeciwnik od razu znalazł się w opałach. W drugim secie Serb przełamał dwukrotnie, zaś w trzecim uczynił to tylko raz, ale wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa 4:6, 6:2, 6:3. W piątek na drodze lidera światowego rankingu stanie Marin Cilić, który w czwartek cieszył się z awansu do londyńskich Finałów ATP World Tour po wyeliminowaniu Davida Goffina.

Na bocznym korcie do ćwierćfinału imprezy BNP Paribas Masters zakwalifikował się oznaczony "czwórką" Milos Raonić. W pierwszym secie Kanadyjczyk jako jedyny dał się przełamać i dlatego przegrał 4:6. W dwóch kolejnych odsłonach nie dał już Pablo Cuevasowi żadnych szans. Reprezentant Kraju Klonowego Liścia posłał 16 asów, wykorzystał cztery z siedmiu break pointów i po 82 minutach triumfował 4:6, 6:1, 6:2. W piątkowym pojedynku jego rywalem będzie Francuz Jo-Wilfried Tsonga, który w trzech setach zwyciężył Japończyka Keia Nishikoriego.

W piątek odbędzie się we francuskiej stolicy także mecz z udziałem dwóch najlepszych obecnie reprezentantów USA. John Isner zaserwował aż 27 asów i zwyciężył w III rundzie niemieckiego kwalifikanta Jana-Lennarda Struffa 6:4, 6:7(4), 6:3. O małą niespodziankę postarał się jego rodak Jack Sock, aktualny numer jeden amerykańskiego tenisa. 24-latek pokonał bowiem 6:2, 3:6, 7:5 jednego z faworytów gospodarzy, Richarda Gasqueta, który w turniejowej drabince został rozstawiony z 12. numerem. Na kortach twardych Amerykanin zwyciężył Francuza już po raz trzeci z rzędu, bowiem w 2015 roku uczynił to w Waszyngtonie i Sztokholmie.