Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nadia Pietrowa, mistrzyni UNICEF Open 2012 AFP / ANP/AFP/KOEN SUYK SUYK / Na zdjęciu: Nadia Pietrowa, mistrzyni UNICEF Open 2012

Nadia Pietrowa oficjalnie zakończyła karierę

Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
To definitywny koniec kariery sportowej Nadii Pietrowej. Była trzecia rakieta świata zdecydowała się na ten krok w wieku 34 lat.

Od ostatniego oficjalnego występu Nadii Pietrowej minęły już prawie trzy lata. Rosjanka przegrała wówczas już w I rundzie zawodów w Charleston, w których triumfowała w 2009 roku. Od tamtego momentu moskwianka zapewniała o tym, że nie przekreśla swojej kariery, jednak z każdym dniem nadzieja jej kibiców była coraz mniejsza. Zwłaszcza po tak wielkim ciosie, jaki przytrafił się Rosjance kilka miesięcy wcześniej.

W wypadku samochodowym zginęła jej matka i pierwsza trenerka, Nadieżdy Iljiny, brązowej medalistki olimpijskiej z Montrealu w lekkoatletyce. Córce udało się dorównać temu osiągnięciu w 2012 roku, kiedy to wspólnie z Marią Kirilenko stanęły na najniższym stopniu podium na kortach Wimbledonu.

W rankingu WTA Pietrowa najwyżej plasowała się na trzecim miejscu. Było to w maju 2006, na fali 15 zwycięstw z rzędu, przypieczętowanej triumfem w zawodach w Berlinie. Moskwianka stała się automatycznie jedną z największych faworytek zbliżającego się Rolanda Garrosa, jednak podczas jednego z ostatnich treningów przed startem doznała poważnej kontuzji nogi, która nie tylko wykluczyła ją z gry w pełni możliwości w Paryżu, jak przez wiele kolejnych miesięcy. Łącznie przez całą karierę Pietrowa zdobyła 13 tytułów WTA w grze pojedynczej i 24 w deblu.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar - ekstremalna przygoda i szpital w jednym (TVP 2, 04.02.2017) (źródło: TVP SA)

Czy Nadia Pietrowa powinna jeszcze spróbować powrotu do zawodowego tenisa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL