Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Filip Singer

Australian Open: Program i wyniki mężczyzn

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz reprezentuje barwy Polski w pierwszej imprezie wielkoszlemowej sezonu 2017. Mistrzowskiego tytułu w turnieju singla panów Australian Open broni Serb Novak Djoković.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród w singlu mężczyzn 15 mln dolarów australijskich

finał:

niedziela, 29 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 17) - Rafael Nadal (Hiszpania, 9) 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3

półfinał:

piątek, 27 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 9) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 15) 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4

czwartek, 26 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 17) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) 7:5, 6:3, 1:6, 4:6, 6:3

ćwierćfinał:

środa, 25 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 9) - Milos Raonić (Kanada, 3) 6:4, 7:6(7), 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 15) - David Goffin (Belgia, 11) 6:3, 6:2, 6:4

wtorek, 24 stycznia

Roger Federer (Szwajcaria, 17) - Mischa Zverev (Niemcy) 6:1, 7:5, 6:2
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) 7:6(2), 6:4, 6:3

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 23 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 9) - Gael Monfils (Francja, 6) 6:3, 6:3, 4:6, 6:4
Milos Raonić (Kanada, 3) - Roberto Bautista (Hiszpania, 13) 7:6(6), 3:6, 6:4, 6:1
David Goffin (Belgia, 11) - Dominic Thiem (Austria, 8) 5:7, 7:6(4), 6:2, 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 15) - Denis Istomin (Uzbekistan, WC) 2:6, 7:6(2), 6:2, 6:1

niedziela, 22 stycznia

Mischa Zverev (Niemcy) - Andy Murray (Wielka Brytania, 1) 7:5, 5:7, 6:2, 6:4
Roger Federer (Szwajcaria, 17) - Kei Nishikori (Japonia, 5) 6:7(4), 6:4, 6:1, 4:6, 6:3
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) - Andreas Seppi (Włochy) 7:6(2), 7:6(4), 7:6(4)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 6:7(4), 6:2, 6:4, 6:4

III runda (1/16 finału):

sobota, 21 stycznia

Gael Monfils (Francja, 6) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 32) 6:3, 7:6(1), 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 9) - Alexander Zverev (Niemcy, 24) 4:6, 6:3, 6:7(5), 6:3, 6:2
Roberto Bautista (Hiszpania, 13) - David Ferrer (Hiszpania, 21) 7:5, 6:7(6), 7:6(3), 6:4
Milos Raonić (Kanada, 3) - Gilles Simon (Francja, 25) 6:2, 7:6(5), 3:6, 6:3
Dominic Thiem (Austria, 8) - Benoit Paire (Francja) 6:1, 4:6, 6:4, 6:4
David Goffin (Belgia, 11) - Ivo Karlović (Chorwacja, 20) 6:3, 6:2, 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 15) - Richard Gasquet (Francja, 18) 6:3, 6:2, 6:4
Denis Istomin (Uzbekistan, WC) - Pablo Carreno (Hiszpania, 30) 6:4, 4:6, 6:4, 4:6, 6:2

piątek, 20 stycznia

Andy Murray (Wielka Brytania, 1) - Sam Querrey (USA, 31) 6:4, 6:2, 6:4
Mischa Zverev (Niemcy) - Malek Jaziri (Tunezja) 6:1, 4:6, 6:3, 6:0
Roger Federer (Szwajcaria, 17) - Tomas Berdych (Czechy, 10) 6:2, 6:4, 6:4
Kei Nishikori (Japonia, 5) - Lukas Lacko (Słowacja, Q) 6:4, 6:4, 6:4
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) - Viktor Troicki (Serbia, 29) 3:6, 6:2, 6:2, 7:6(7)
Andreas Seppi (Włochy) - Steve Darcis (Belgia) 4:6, 6:4, 7:6(1), 7:6(2)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - Jack Sock (USA, 23) 7:6(4), 7:5, 6:7(8), 6:3
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Bernard Tomic (Australia, 27) 7:5, 7:6(2), 7:6(3)

II runda (1/32 finału):

czwartek, 19 stycznia

Gael Monfils (Francja, 6) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) 6:3, 6:4, 1:6, 6:0
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 32) - Donald Young (USA) 7:5, 6:3, 6:0
Alexander Zverev (Niemcy, 24) - Frances Tiafoe (USA, Q) 6:2, 6:3, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 9) - Marcos Baghdatis (Cypr) 6:3, 6:1, 6:3
Roberto Bautista (Hiszpania, 13) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:2, 6:3, 6:3
David Ferrer (Hiszpania, 21) - Ernesto Escobedo (USA, Q) 2:6, 6:4, 6:4, 6:2
Gilles Simon (Francja, 25) - Rogerio Dutra Silva (Brazylia) 6:4, 6:1, 6:1
Milos Raonić (Kanada, 3) - Gilles Muller (Luksemburg) 6:3, 6:4, 7:6(4)
Dominic Thiem (Austria, 8) - Jordan Thompson (Australia) 6:2, 6:1, 6:7(6), 6:4
Benoit Paire (Francja) - Fabio Fognini (Włochy) 7:6(3), 4:6, 6:3, 3:6, 6:3
Ivo Karlović (Chorwacja, 20) - Andrew Whittington (Australia, WC) 6:4, 6:4, 6:4
David Goffin (Belgia, 11) - Radek Stepanek (Czechy, Q) 6:4, 6:0, 6:3
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 15) - Hyeon Chung (Korea Południowa) 1:6, 6:4, 6;4, 6:4
Richard Gasquet (Francja, 18) - Carlos Berlocq (Argentyna) 6:1, 6:1, 6:1
Pablo Carreno (Hiszpania, 30) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:2, 6:4, 6:2
Denis Istomin (Uzbekistan, WC) - Novak Djoković (Serbia, 2) 7:6(8), 5:7, 2:6, 7:6(5), 6:4

środa, 18 stycznia

Andy Murray (Wielka Brytania, 1) - Andriej Rublow (Rosja, Q) 6:3, 6:0, 6:2
Sam Querrey (USA, 31) - Alex de Minaur (Australia, WC) 7:6(5), 6:0, 6:1
Mischa Zverev (Niemcy) - John Isner (USA, 19) 6:7(4), 6:7(4), 6:4, 7:6(7), 9:7
Malek Jaziri (Tunezja) - Aleksander Bublik (Rosja, Q) 6:2, 6:3, 7:5
Tomas Berdych (Czechy, 10) - Ryan Harrison (USA) 6:3, 7:6(6), 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 17) - Noah Rubin (USA, Q) 7:5, 6:3, 7:6(3)
Lukas Lacko (Słowacja, Q) - Dudi Sela (Izrael) 2:6, 6:3, 6:2, 6:4
Kei Nishikori (Japonia, 5) - Jeremy Chardy (Francja) 6:3, 6:4, 6:3
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) - Steve Johnson (USA) 6:3, 6:4, 6:4
Viktor Troicki (Serbia, 29) - Paolo Lorenzi (Włochy) 6:3, 1:6, 7:6(3), 3:6, 6:3
Steve Darcis (Belgia) - Diego Schwartzman (Argentyna) 6:3, 6:3, 2:6, 6:4
Andreas Seppi (Włochy) - Nick Kyrgios (Australia, 14) 1:6, 6:7(1), 6:4, 6:2, 10:8
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - Dusan Lajović (Serbia) 6:2, 6:2, 6:3
Jack Sock (USA, 23) - Karen Chaczanow (Rosja) 6:3, 6:4, 6:4
Bernard Tomic (Australia, 27) - Victor Estrella (Dominikana) 7:5, 7:6(4), 4:6, 7:6(5)
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Marin Cilić (Chorwacja, 7) 3:6, 7:5, 6:3, 6:3

I runda:

wtorek, 17 stycznia

Gael Monfils (Francja, 6) - Jiri Vesely (Czechy) 6:2, 6:3, 6:2
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Borna Corić (Chorwacja) 6:3, 6:4, 3:6, 7:6(7)
Donald Young (USA) - Thomas Fabbiano (Włochy, Q) 6:4, 7:6(1), 6:4
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 32) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 6:4, 3:6, 7:6(2), 6:4
Alexander Zverev (Niemcy, 24) - Robin Haase (Holandia) 6:2, 3:6, 5:7, 6:3, 6:2
Frances Tiafoe (USA, Q) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:1, 6:7(3), 6:3, 6:2
Marcos Baghdatis (Cypr) - Michaił Jużny (Rosja) 6:3, 3:0 i krecz
Rafael Nadal (Hiszpania, 9) - Florian Mayer (Niemcy) 6:3, 6:4, 6:4
Roberto Bautista (Hiszpania, 13) - Guido Pella (Argentyna) 6:3, 6:1, 6:1
Yoshihito Nishioka (Japonia) - Alex Bolt (Australia, Q) 6:4, 1:6, 6:2, 6:4
Ernesto Escobedo (USA, Q) - Danił Miedwiediew (Rosja) 7:5, 4:6, 7:6(5), 6:1
David Ferrer (Hiszpania, 21) - Omar Jasika (Australia, WC) 6:3, 6:0, 6:2
Gilles Simon (Francja, 25) - Michael Mmoh (USA, WC) 6:1, 6:3, 6:3
Rogerio Dutra Silva (Brazylia) - Jared Donaldson (USA) 3:6, 0:6, 6:1, 6:4, 6:4
Gilles Muller (Luksemburg) - Taylor Fritz (USA) 7:6(6), 7:6(5), 6:3
Milos Raonić (Kanada, 3) - Dustin Brown (Niemcy) 6:3, 6:4, 6:2

Dominic Thiem (Austria, 8) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 4:6, 6:4, 6:4, 6:3
Jordan Thompson (Australia) - Joao Sousa (Portugalia) 6:7(2), 4:6, 6:3, 6:2, 6:1
Benoit Paire (Francja) - Tommy Haas (Niemcy) 7:6(2), 6:4 i krecz
Fabio Fognini (Włochy) - Feliciano Lopez (Hiszpania, 28) 7:5, 6:3, 7:5
Ivo Karlović (Chorwacja, 20) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:7(6), 3:6, 7:5, 6:2, 22:20
Andrew Whittington (Australia, WC) - Adam Pavlasek (Czechy) 6:4, 4:6, 6:2, 6:3
Radek Stepanek (Czechy, Q) - Dmitrij Tursunow (Rosja) 6:2, 7:6(1), 6:3
David Goffin (Belgia, 11) - Reilly Opelka (USA, Q) 6:4, 4:6, 6:2, 4:6, 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 15) - Christopher O'Connell (Australia, WC) 7:6(2), 6:3, 6:3
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Renzo Olivo (Argentyna) 6:2, 6:3, 6:2
Carlos Berlocq (Argentyna) - Radu Albot (Mołdawia) 6:4, 7:6(4), 5:7, 7:6(8)
Richard Gasquet (Francja, 18) - Blake Mott (Australia, Q) 6:4, 6:4, 6:2
Pablo Carreno (Hiszpania, 30) - Peter Polansky (Kanada, LL) 6:0, 3:6, 3:6, 6:2, 3:0 i krecz
Kyle Edmund (Wielka Brytania) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:2, 7:5, 6:3
Denis Istomin (Uzbekistan, WC) - Ivan Dodig (Chorwacja, Q) 6:1, 6:4, 3:6, 7:5
Novak Djoković (Serbia, 2) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:1, 7:6(4), 6:2

poniedziałek, 16 stycznia

Andy Murray (Wielka Brytania, 1) - Ilja Marczenko (Ukraina) 7:5, 7:6(5), 6:2
Andriej Rublow (Rosja, Q) - Yen-Hsu Lu (Tajwan) 4:6, 6:3, 7:6(0), 6:3
Alex de Minaur (Australia, WC) - Gerald Melzer (Austria) 5:7, 6:3, 2:6, 7:6(2), 6:1
Sam Querrey (USA, 31) - Quentin Halys (Francja, WC) 6:7(10), 7:6(4), 6:3, 6:4
John Isner (USA, 19) - Konstantin Krawczuk (Rosja) 6:3, 6:4, 6:7(5), 6:1
Mischa Zverev (Niemcy) - Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:3, 7:6(5), 6:4
Malek Jaziri (Tunezja) - Go Soeda (Japonia, Q) 6:3, 6:4, 6:3
Aleksander Bublik (Rosja, Q) - Lucas Pouille (Francja, 16) 6:0, 3:6, 6:3, 6:4
Tomas Berdych (Czechy, 10) - Luca Vanni (Włochy, Q) 6:1 i krecz
Ryan Harrison (USA) - Nicolas Mahut (Francja) 6:3, 6:4, 6:2
Noah Rubin (USA, Q) - Bjorn Fratangelo (USA, Q) 6:7(4), 7:5, 3:6, 6:2, 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 17) - Jürgen Melzer (Austria, Q) 7:5, 3:6, 6:2, 6:2
Lukas Lacko (Słowacja, Q) - Albert Ramos (Hiszpania, 26) 4:6, 7:5, 1:6, 6:4, 6:3
Dudi Sela (Izrael) - Marcel Granollers (Hiszpania) 5:7, 6:3, 6:2, 6:0
Jeremy Chardy (Francja) - Nicolas Almagro (Hiszpania) 4:0 i krecz
Kei Nishikori (Japonia, 5) - Andriej Kuzniecow (Rosja) 5:7, 6:1, 6:4, 6:7(6), 6:2

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) - Martin Klizan (Słowacja) 4:6, 6:4, 7:5, 4:6, 6:4
Steve Johnson (USA) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:3, 6:4, 6:4
Paolo Lorenzi (Włochy) - James Duckworth (Australia) 6:4, 7:6(4), 6:7(4), 6:4
Viktor Troicki (Serbia, 29) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) 6:4, 6:4, 2:6, 2:6, 6:3
Diego Schwartzman (Argentyna) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 22) 6:3, 6:3, 6:0
Steve Darcis (Belgia) - Sam Groth (Australia, WC) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Andreas Seppi (Włochy) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:4, 7:6(4), 6:7(3), 7:5
Nick Kyrgios (Australia, 14) - Gastao Elias (Portugalia) 6:1, 6:2, 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) - Thiago Monteiro (Brazylia) 6:1, 6:3, 6:7(5), 6:2
Dusan Lajović (Serbia) - Stephane Robert (Francja) 6:3, 6:3, 6:3
Karen Chaczanow (Rosja) - Adrian Mannarino (Francja) 6:4, 3:6, 7:6(9), 6:3
Jack Sock (USA, 23) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:4, 7:6(4), 6:3
Bernard Tomic (Australia, 27) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:2, 6:1, 6:4
Victor Estrella (Dominikana) - Aljaz Bedene (Wielka Brytania) 7:6(7), 7:5, 0:6, 6:3
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Facundo Bagnis (Argentyna) 7:6(8), 6:3, 6:1
Marin Cilić (Chorwacja, 7) - Jerzy Janowicz (Polska) 4:6, 4:6, 6:2, 6:2, 6:3

Konta pretendentką do wygrania Australian Open (źródło TVP S. A.)

Czy Novak Djoković obroni tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL