Najnowsze Wyniki/Kalendarz
TenisMateriały prasowe / Tenis

To już plaga. Dwóch kolejnych tenisistów zdyskwalifikowanych za grę u bukmachera

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Tylko w obecnym tygodniu aż sześciu tenisistów zostało ukaranych za naruszenie programu antykorupcyjnego. W piątek to grono powiększyli Calum Puttergill i Mihaita Damian.

Calum Puttergill (ATP 891) został ukarany półroczną dyskwalifikacją i 10 tys. dolarów grzywny. 23-letniemu Australijczykowi udowodniono, że w okresie od maja 2012 roku do listopada 2014 z dwóch kont zawarł 291 zakładów u bukmachera dotyczących tenisa.

Okolicznością łagodzącą był fakt, że Puttergill nie obstawiał meczów, w których sam grał, dlatego połowa kary (3 miesiące dyskwalifikacji i 5 tys. dolarów grzywny) zostało zawieszone do 11 lipca 2017 roku. W tym czasie Australijczyk nie może naruszyć żadnego punktu programu antykorupcyjnego.

Za podobne wykroczenie został ukarany także Mihaita Damian (ATP 1642 w deblu). Rumun w tenisa nie zagra przez rok oraz musi uiścić 5 tys. euro, ponieważ w okresie od 24 listopada 2011 do 15 lutego 2013 u jednej z firm bukmacherskich postawił 199 zakładów dotyczących tenisa.

Łącznie w tym tygodniu władze Tennis Integrity Unit (powołanej przez działaczy męskiego i kobiecego tenisa organizacji, zajmującej się śledzeniem korupcji i ustawaniem spotkań w zawodowym tenisie) za nieprzestrzeganie programu antykorupcyjnego ukarały aż sześciu tenisistów.

Prócz Puttergilla i Damiana to Nick Lindahl (siedem lat dyskwalifikacji i 35 tys. dolarów grzywny), Brandon Walkin (pół roku dyskwalifikacji), Isaac Frost (11 miesięcy dyskwalifikacji) oraz Alexandru-Daniel Carpen (dożywotnia dyskwalifikacja).

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar 2017 przebiega pod dyktando pogody (źródło: TVP SA)

Czy tenisiści powinni być karani, jeżeli obstawiają u bukmachera mecze nie ze swoim udziałem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL