Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / LYNN BO BO

Rafael Nadal zagra na kortach Queen's Clubu

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Rafael Nadal potwierdził, że przed Wimbledonem wystąpi przynajmniej w jednym turnieju na nawierzchni trawiastej. Hiszpan zgłosił się do zawodów AEGON Championships rozgrywanych na kortach trawiastych klubu Queen's w Londynie.

W 2008 roku Rafael Nadal zdobył swój pierwszy i jak na razie jedyny tytuł w Queen's. Wówczas wygrał aż pięć turniejów z rzędu, w tym Rolanda Garrosa i premierowy Wimbledon. 

W ubiegłym sezonie Hiszpan był zmuszony wycofać się z turnieju AEGON Championships z powodu nękającej go przez długi okres kontuzji nadgarstka, jednak w tym roku nie zamierza opuścić londyńskich zmagań. - Czuję radość, ponieważ w czerwcu wrócę do Queen's - przyznał Nadal. - W 2008 roku zdobyłem tytuł na tych kortach, z czym wiążę wspaniałe wspomnienia. Ten turniej jest również dla mnie najlepszym przygotowaniem do Wimbledonu. 

Nadal dołączył do Andy'ego Murraya, pięciokrotnego mistrza tego turnieju. Zawody AEGON Championships rozgrywane na kortach trawiastych klubu Queen's w Londynie rozpoczną się 19 czerwca. Przypomnijmy, że pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w 1890 roku.

ZOBACZ WIDEO Natalia Partyka: nie myślę o końcu kariery, mogę grać nawet przez 10 lat

Czy Rafael Nadal zdobędzie tytuł w Queen's?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL