Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Maciej Kulczyński

Michał Przysiężny: Liczę na szybki powrót do pierwszej setki rankingu ATP

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Michał Przysiężny przegrał z Juergenem Melzerem 4:6, 3:6 w finale halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych we Wrocławiu. Mimo porażki polski tenisista ma dużo powodów do zadowolenia.

Doświadczony Jürgen Melzer niesamowicie returnował i znakomicie poruszał się po korcie. Słabsza niż w poprzednich pojedynkach dyspozycja serwisowa Michała Przysiężnego doprowadziła do tego, że został przełamany na początku każdego seta. - On dziś świetnie returnował, przez co odczuwałem dużą presję podczas gemów serwisowych - przyznał na pomeczowej konferencji "Ołówek". - Juergen był dziś po prostu lepszym tenisistą - dodał Polak.

Podobne wrażenie miała też publiczność, która mimo niepowodzenia Polaka, po ostatniej piłce nagrodziła go gromkimi brawami. - Dziękuję wszystkim za przybycie - zwrócił się do publiczności tuż po meczu Przysiężny. - Dziś zagrałem trochę słabiej, a przeciwnik był świetny. To i tak był dla mnie najlepszy tydzień od dwóch, a może nawet trzech lat. Liczę na więcej takich występów i szybki powrót do pierwszej setki rankingu ATP - dodał urodzony w Głogowie tenisista.

Przysiężny, który był pierwszym polskim singlistą w historii wrocławskich challengerów, zdobył we Wrocławiu 60 punktów oraz czek na sumę 7200 euro. Głogowianin zaliczy w poniedziałek skok w rankingu o blisko 100 pozycji i znajdzie się o krok od Top 300.

ZOBACZ WIDEO: Oktawia Nowacka: chciałam się poddać, to były bardzo ciężkie dni

Czy Michał Przysiężny powróci do Top 100?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

  • margota Zgłoś
    Michał gratki za mecz :)) Mam nadzieję, że uwierzysz w siebie i teraz dojście do 200 pójdzie z górki :)) Szacunek za walkę :)) brakło trochę szczęścia !
    • DirFanni Zgłoś
      Przysiężny to tenisista o dużym talencie mający wszystko aby grać o najwyższe cele szkoda tylko że nie walczy o swoją pozycję choćby w połowie jak robi to Magda Linette. Sam talent
      Czytaj całość
      to za mało, potrzebny jest upór i mozolna praca na treningach a tego chyba wszystkim naszym tenisistom najbardziej brakuje. Powodzenia w ambitnych planach.

      Komentarze (2)

      PRZEJDŹ NA WP.PL