Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Kolejna osoba atakuje Agnieszkę Radwańską. "To zawiść"

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Jelena Wiesnina jest kolejną osobą, która skrytykowała Agnieszkę Radwańską. To pokłosie komentarza naszej tenisistki na temat przyznania Marii Szarapowej "dzikiej karty" na turniej w Stuttgarcie.

Agent Marii Szarapowej, Max Eisenbud, już wcześniej zareagował na opinię naszej tenisistki. Był oburzony słowami Polki i nazwała ją "czeladniczką". Wszystko dlatego, że Radwańska powiedziała wprost, że nie przyznałaby Rosjance "dzikiej karty".

- Takie wejście w turniej powinno przysługiwać zawodniczkom, które spadły w rankingu z powodu kontuzji, choroby czy innego wypadku losowego, nie zawieszonym za doping. Co ja bym zrobiła na miejscu dyrektora zawodów w Stuttgarcie? Z moich rąk nigdy nie miałaby szans na dziką kartę. Na szlemy w Paryżu i Londynie jeszcze jej nie zaproszono i tak moim zdaniem powinno zostać. Miejsce powinna sobie wywalczyć dobrą grą - tenisistka przyznała w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Negatywnie na wypowiedź naszej zawodniczki zareagowała również inna tenisistka, Jelena Wiesnina. 

- Nie zgadzam się z nią. W jej słowach jest zawiść. To prawda, Maria złamała przepisy, ale się do tego przyznała i swoją karę odcierpiała. Nie był to jakiś spektakularny doping - przyznała Rosjanka. 

Zdanie Radwańskiej podziela między innymi Karolina Woźniacka.

ZOBACZ WIDEO Znakomity Skorupski, sensacyjne zwycięstwo Empoli. Zobacz skrót meczu z AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy zgadzasz się z Agnieszką Radwańską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

 • Baseliner Zgłoś
  Ja się zgadzam z Wiesniną. Nudne jest już wałkowanie tego tematu. Kort wszystko i tak zweryfikuje :) przy okazji - ciężko było się spodziewać innej wypowiedzi Jeleny - w końcu
  Czytaj całość
  pozostają w bardzo dobrych relacjach z Szarapową.
  • sekup Zgłoś
   Kolejny głos rozsądku czyli sprzeciwu wobec rozdawnictwa dzikich kart dla Szarapowej poszedł w świat. Tym razem głos dała rywalka Rosjanki w pierwszej rundzie Roberta Vinci. Można zatem
   Czytaj całość
   uznać, że sprzeciw jest powszechny i powoli traci sens wymienianie po nazwisku wszystkich "czeladniczek", "wyrobniczek" i "podróżniczek". Głos Agnieszki Radwańskiej jest w tej sytuacji jednym z wielu, widać jednak że coś znaczy w światowym tenisie, skoro z takim oddźwiękiem spotkał się w tym środowisku.
   • Lake Zgłoś
    Wiesnina pojechała daleko, czekamy na resztę Rosjanek. Te Czeladniczki ze sztabu Koksiary rozumiem, ale opinia Jeleny to już skrajna indolencja umysłowa.
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL