Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ROBERT GHEMENT

Ilie Nastase nie otrzyma akredytacji na Rolanda Garrosa

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Tymczasowo zawieszony przez ITF Ilie Nastase nie otrzyma akredytacji na rozpoczynający się pod koniec maja wielkoszlemowy Roland Garros.

Ilie Nastase został tymczasowo zawieszony przez ITF za słowa wypowiedziane podczas spotkania Rumunia - Wielka Brytania w ramach Pucharu Federacji (22-23 kwietnia). W pierwszym dniu rywalizacji w Konstancy kapitan gospodyń wpadł na kort i nazwał przeciwniczki "piep...mi dziw...i". Dzień wcześniej pozwolił sobie na rasistowski komentarz pod adresem Sereny Williams i jej nienarodzonego dziecka. Za słowa wobec 23-krotnej mistrzyni wielkoszlemowej przeprosił na Facebooku.

- Ustosunkowując się do decyzji o zawieszeniu podjętej przez ITF, Pan Ilie Nastase nie otrzyma akredytacji na tegorocznego Rolanda Garrosa - ogłosili na Twitterze organizatorzy francuskiej imprezy.

70-latek nie otrzyma również zaproszenia do loży królewskiej podczas Wimbledonu 2017. Taką decyzję przedstawili organizatorzy dziennikarzom podczas konferencji prasowej zapowiadającej tegoroczny turniej.

ZOBACZ WIDEO: 67-letni himalaista z Polski podejmie odważne wyzwanie na ośmiotysięczniku

Czy ITF podjęło dobrą decyzję, tymczasowo zawieszając Nastase?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL