WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Leonardo Munoz

Francesca Schiavone dostała się do eliminacji w Rzymie, ale nie zagra

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Francesca Schiavone dostała się do eliminacji turnieju WTA Premier 5 w Rzymie, jednak nie zagra, ponieważ przebywa obecnie na Florydzie.

Miesiąc temu organizatorzy turnieju w Rzymie ogłosili, że nie dadzą Francesce Schiavone dzikiej karty ani do głównej drabinki, ani też do eliminacji, mimo że Włoszka planuje po tym sezonie zakończyć karierę.

- Zawsze przyznawaliśmy Francesce dzikie karty, teraz jej nie otrzyma. Ma już 36 lat, a my chcemy dać miejsce młodszym. Z jej pozycją w rankingu nie dostanie się nawet do eliminacji. Jeśli chce, może zagrać w prekwalifikacjach - powiedział wówczas Sergio Palmieri, dyrektor turnieju w Rzymie.

Schiavone wygrała niedawno turniej w Bogocie i doszła do finału w Rabacie, dzięki czemu awansowała na 102. miejsce w rankingu WTA. 36-letnia Włoszka rzutem na taśmę dostała się do eliminacji imprezy WTA Premier 5 w Rzymie, jednak, jaka sama przyznała w opublikowanym specjalnie dla fanów video, nie miała czasu, aby czekać na rozwój wydarzeń. Obecnie przebywa na Florydzie.

PER VOI #SchiavoChannel Guys, I have something to tell you. In half-an-hour you will probably know it too, but I want to be the first one. I’ve been just told that I got into the qualifiers for Rome. I should play tomorrow. But I’m here…and if I left now I would not be in the physical condition to play. This really upsets me, because I really wanted to be there. I wanted to say goodbye to my people, to you. I didn’t polemicize in the past few days and I don’t want to start now. I let the others talk, now it’s my turn to talk and I wanted to do it from here. The season is not over yet. I will continue to tell you about my life in the next few days and months. Meanwhile I send you my warmest wishes, right from my #heart. #me #io #instagood #instadaily #bestoftheday #beautiful #life #francescaschiavone #tennis #tennisplayer #video #schiavone #wta #champion @asicsitalia @wta #asics #TeamAsics #live @internazionalibnlditalia #messaggio #roma #foroitalico #ibi17 #rome #greatbeauty #tournament #torneo #francescaschiavone

A post shared by Francesca Schiavone (@francescaschiav1) on

- Zamieściłam to video, ponieważ chciałabym poinformować was wszystkich, że zostałam wpisana do drabinki eliminacji w Rzymie, jednak nie zagram, gdyż w tym momencie jestem w zupełnie innej części świata, na Florydzie - powiedziała Schiavone po włosku w video zamieszczonym na Instagramie. - Po porażce w Madrycie zdecydowałam się skierować właśnie tutaj, ponieważ moje nazwisko było zbyt daleko na liście, a chciałam się przygotować do kolejnych startów. Czuję smutek, ponieważ nie będę miała okazji pożegnać się ze wszystkimi w Rzymie. Mógł to być dla mnie jeden z największych prezentów. 

- Nie chcę nikogo krytykować, ale po prostu się przywitać i podziękować każdemu z was. Może w przyszłości spróbuję zorganizować mecz pokazowy, aby się z wami pożegnać i dostarczyć emocji swoją grą - dodała.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski otwarcie o swoich relacjach z Rafałem Majką. "Wzajemnie się nakręcamy"

Czy Francesca Schiavone zmieni zdanie i w przyszłym sezonie nadal będzie rywalizować?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL