Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / LUKAS COCH

Igrzyska olimpijskie: Serena Williams popiera kandydaturę Los Angeles 2024

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Serena Williams znalazła się w gronie 45 sportowców amerykańskich i zagranicznych, którzy tworzą komisję zawodniczą komitetu organizacyjnego kandydatury olimpijskiej Los Angeles 2024.

- Okres dorastania, który spędziłam w Los Angeles, nauczył mnie, że sukces jest w zasięgu każdego, kto ma marzenia i potrafi wyznaczyć sobie cel. To miejsce jest ucieleśnieniem optymistycznej wizji pozwalającej dzieciom wkroczyć na drogę kariery sportowej, zmierzającej do olimpijskiego celu - głosi tenisistka w specjalnym komunikacie.

Serena Williams wychowała się w Compton na przedmieściach Los Angeles, zanim przeniosła się na Florydę. 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa nie gra obecnie w tenisa, gdyż spodziewa się narodzin pierwszego dziecka.

Kandydaturę Los Angeles popierają również m.in. czterokrotna złota medalistka ubiegłorocznych igrzysk w Rio gimnastyczka Simone Biles, lekkoatleci Jackie Joyner-Kersee i Ashton Eaton oraz pięciokrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Brytyjczyk Steve Redgrave.

Los Angeles było już gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich w 1932 i 1984 roku. Teraz rywalizuje z Paryżem o prawo organizacji zawodów w 2024 roku. Międzynarodowy Komitet Olimpijski podejmie decyzję w tej sprawie 13 września, podczas sesji w Limie.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski: Nikt nie chce walczyć z oszustami. To dla mnie niewyobrażalne

Czy igrzyska olimpijskie 2024 odbędą się w Los Angeles?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL