Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / RONALD WITTEK

Maria Szarapowa nie zagra w Roland Garros 2017!

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Maria Szarapowa nie zagra w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Organizatorzy turnieju nie przyznali Rosjance dzikiej karty ani do głównej drabinki, ani do kwalifikacji.

Ewentualny występ Marii Szarapowej w Roland Garros 2017 od początku wywoływał kontrowersje. W opinii wielu rywalek z kortu Rosjanka, która w kwietniu wróciła do rozgrywek po 15-miesięcznej dyskwalifikacji spowodowanej wykryciem w jej organizmie meldonium, jest faworyzowana przez organizatorów turniejów.

Szarapowa mogła liczyć na dzikie karty w Stuttgarcie, Madrycie i w Rzymie. We wtorek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Bernard Giudicelli, prezes Francuskiej Federacji Tenisa, poinformował, że Rosjanka nie otrzyma dzikiej karty ani do głównej drabinki paryskiego turnieju, ani nawet do kwalifikacji.

Szarapowa nie zdobyła wystarczającej liczby punktów, aby w momencie zamykania listy zgłoszeń mieć zapewniony występ choćby w kwalifikacjach Rolanda Garrosa. Musiała więc liczyć na dobrą wolę organizatorów i przyznanie jej dzikiej karty. Decydenci paryskiego turnieju jednak nie zdecydowali się na ten krok.

- Maria może być rozczarowana, jej fani także, ale moim zadaniem jest chronienie naszej gry i utrzymywanie jej wysokich standardów. Dzikie karty można przyznawać tenisistom powracającym po kontuzjach, a nie tym, którzy wracają po dyskwalifikacji za doping - powiedział Giudicelli.

Szarapowa to dwukrotna mistrzyni Rolanda Garrosa. Paryski turniej wygrywała w sezonach 2012 i 2014.

Dzikie karty do głównej drabinki kobiecego Roland Garros 2017 otrzymały Tessah Andrianjafitrimo, Fiona Ferro, Myrtille Georges, Amandine Hesse, Alize Lim, Chloe Paquet i Amanda Anisimova. Z kolei wśród mężczyzn wyróżnieni zostali Julien Benneteau, Benjamin Bonzi, Mathias Bourgue, Quentin Halys, Laurent Lokoli, Alexandre Muller oraz Tennys Sandgren.

Roland Garros 2017 odbędzie się w dniach 28 maja - 11 czerwca na kortach ziemnych w Paryżu. Tytułów będą bronić Novak Djoković i Garbine Muguruza. Z reprezentantów Polski pewny udział w głównych drabinkach mają Agnieszka Radwańska, Magda Linette i Jerzy Janowicz.

ZOBACZ WIDEO: Napoli gromi, gol Zielińskiego. Zobacz skrót meczu z Torino [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy nieprzyznanie Marii Szarapowej dzikiej karty do Roland Garros 2017 to dobra decyzja organizatorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (74):

 • grolo Zgłoś
  Dlaczego sam siebie oszukujesz? Przecież cała ta dyskusja zaczęła się od twojego wpisu, w których pokazałeś, że w ogóle nie orientujesz się w sprawie Szarapowej. Dlatego kilku
  Czytaj całość
  forumowiczów zaczęli ci wyjaśniać, obszernie, w oparciu o fakty. Robili to życzliwie, kulturalnie i w dobrej wierze. Powinieneś być wdzięczny za te wyjaśnienia i poświęcony ci czas. A ty tylko atakujesz, inwektywami ad personam (typu "jesteś żałosny") nie mając żadnych (żadnych) argumentów poza własnymi insynuacjami spiskowymi. Kierują tobą wyłącznie emocje (własna urażona ambicja) a nie rozum. I coraz bardziej się pogrążasz, byle tylko mieć ostatnie słowo. Taka rozmowa mnie w ogóle nie interesuje, powtarzam ci jeszcze raz: EOT (co to znaczy, wyjaśnij sobie już sam). Odejdź w spokoju, Tomku i nie nudź więcej
  • grolo Zgłoś
   "Należy dodać że Szarapowa nawet nie potrafiła jasno wskazać dlaczego zaczęła brać meldonium. Mętnie mówiła o braku magnezu i profilaktyce cukrzycy - co nie ma nic wspólnego ze
   Czytaj całość
   stosowaniem meldonium. Nie istnieje coś takiego jak farmakologiczne zapobieganie cukrzycy a magnez można uzupełnić na 1000 sposobów, więc nie ma o czym mówić."(to cytat z forum). Bardzo istotny głos o tym, że Szarapowa, ZMUSZONA do ujawnienia prawdy (bo za chwilę podałaby ją WADA), podała fakty w otoczce usprawiedliwień, które były, nazwijmy to wprost, przekłamaniami. Niewiarygodne jest jej opowiadanie o rzekomym zagrożeniu cukrzycą bo rzekomo jakiś członek rodziny (nie wiadomo, dalszej czy bliższej) ją miał i dlatego ona zdecydowała się brać meldonium przez 10 lat non stop.Warto, by mieli to w pamięci wszyscy, którzy ją teraz wspierają. Czy naprawdę jest godna tego wsparcia?
   • margota Zgłoś
    Wszystkim życzę miłego i słonecznego dnia :)) Idę sobie bo artykuły o Maszce i całodobowe mielenie o niej powoduje u mnie uraz paluszków i pewne odruchy ;)) Milusiego :))
    Wszystkie komentarze (74)

    Komentarze (74)

    ×
     Wszystkie komentarze (74)
     PRZEJDŹ NA WP.PL