Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / SERGIO BARRENECHEA

Ion Tiriac: WTA powinna przeprosić Ilie Nastase

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Właściciel turnieju Mutua Madrid Open, Ion Tiriac, nie uważa, aby obecność Ilie Nastase podczas sobotniej ceremonii dekoracji była czymś niestosownym.

W sobotnim finale zawodów WTA Premier Mandatory w Madrycie Simona Halep pokonała po trzysetowym boju Kristinę Mladenović. Szef największej organizacji kobiecego tenisa, Steve Simon, niemal natychmiast wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że "nadanie Ilie Nastase oficjalnej funkcji przez madrycki turniej było nieodpowiedzialne i nie do zaakceptowania".

Przypomnijmy, że Ilie Nastase jest tymczasowo zawieszony przez Międzynarodową Federację Tenisową. To kara za jego zachowanie podczas kwietniowego meczu Pucharu Federacji pomiędzy zespołami Rumunii a Wielką Brytanią. Rumun pozwolił sobie najpierw na rasistowski komentarz pod adresem nienarodzonego dziecka Sereny Williams. Następnie nazwał brytyjskie tenisistki "piep...mi dziw...i".

Ale Ion Tiriac, były rumuński tenisista a obecnie właściciel turnieju Mutua Madrid Open, nie uważa, aby obecność jego serdecznego przyjaciela podczas sobotniej ceremonii dekoracji była czymś niestosownym. W jego opinii WTA powinna przeprosić za to, że było to zachowanie "nieodpowiedzialne i nie do zaakceptowania".

Tiriac stwierdził, że Nastase poświęcił dla tenisa aż 50 lat swojego życia i ma "czystą oraz ekstrawagancką osobowość".

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski otwarcie o swoich relacjach z Rafałem Majką. "Wzajemnie się nakręcamy"

Czy Ilie Nastase powinien uczestniczyć w ceremonii wręczania nagród?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL