Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Ciaś PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Paweł Ciaś

ITF Mrągowo: ruszyła trzecia edycja Warmia i Mazury Open. Starcie juniorów dla Daniela Michalskiego

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
W Mrągowie trwa trzecia edycja turnieju Warmia i Mazury Open. W głównej drabince znalazło się 10 Polaków. Jako pierwszy do II rundy awansował Daniel Michalski, który pokonał Wojciecha Marka.

Z powodu opadów deszczu nie zdołano jeszcze rozegrać wszystkich pojedynków I rundy singla, ale organizatorzy liczą na poprawę pogody w środę. Pewne zwycięstwa odnieśli rozstawieni tenisiści - Czech Zdenek Kolar, Francuz Samuel Bensoussan oraz Brytyjczyk Richard Gabb, który wyeliminował Kacpra Żuka.

W poniedziałek doszło do powtórki z finału tegorocznych juniorskich mistrzostw Polski, ale tym razem Daniel Michalski (Legia Warszawa) pokonał Wojciecha Marka (Górnik Bytom) 6:1, 7:6(7). Odpadł Patryk Królik, który po udanych kwalifikacjach nie sprostał Argentyńczykowi Manuelowi Peni Lopezowi.

Tytułu w deblu nie zdobędą mistrzowie z zeszłego tygodnia, Adrian Andrzejczuk i Paweł Ciaś. Jak na razie do ćwierćfinału awansowały tylko dwie polskie pary - Karol Drzewiecki i Maciej Smoła oraz Kamil Gajewski i Szymon Walków.

W środę do rywalizacji przystąpi finalista drugiej edycji Warmia i Mazury Open, najwyżej rozstawiony Litwin Laurynas Grigelis. Nie będzie mu jednak łatwo, ponieważ w I rundzie zmierzy się z Argentyńczykiem Agustinem Velottim, który ze stratą gema przeszedł przez eliminacje.

Warmia i Mazury Open, Mrągowo (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

II runda gry pojedynczej:

środa, 12 lipca

Zdenek Kolar (Czechy, 2) - Manuel Pena Lopez (Argentyna)

I runda gry pojedynczej:

środa, 12 lipca

Laurynas Grigelis (Litwa, 1) - Agustin Velotti (Argentyna, Q)
Antonio Massara (Włochy, 3) - Santiago Maresca (Urugwaj) 6:4, 0:1 *do dokończenia
Paweł Ciaś (Polska, 6) - Billy Harris (Wielka Brytania)
Elliot Benchetrit (Francja, 7) - Julius Tverijonas (Litwa, Q)
Maciej Smoła (Polska, 8) - Michał Dembek (Polska) 6:1, 2:2 *do dokończenia
Thibault Cancel (Francja, Q) - Szymon Walków (Polska)
Farzin Danny Amiri (USA, Q) - Karol Drzewiecki (Polska, Q) 6:4, 2:6, 0:3 *do dokończenia
Robertas Vrzesinski (Litwa, WC) - Marco Neubau (Hiszpania, WC)
Adrian Andrzejczuk (Polska) - Harrison Lombe (Australia, Q)
David Jorda Sanchis (Hiszpania) - James Frawley (Australia)
Wołodymir Użyłowski (Ukraina) - Ronald Słobodczikow (Rosja, Q) 7:6(4), 3:2 *do dokończenia

wtorek, 11 lipca

Zdenek Kolar (Czechy, 2) - Ewan Moore (Wielka Brytania) 6:2, 6:3
Manuel Pena Lopez (Argentyna) - Patryk Królik (Polska, Q) 6:3, 6:1

poniedziałek, 10 lipca

Samuel Bensoussan (Francja, 4) - Ołeksij Kolisnyk (Ukraina) 6:4, 6:2
Richard Gabb (Wielka Brytania, 5) - Kacper Żuk (Polska) 6:2, 6:2
Daniel Michalski (Polska, WC) - Wojciech Marek (Polska, WC) 6:1, 7:6(7)

GRA PODWÓJNA

ćwierćfinał gry podwójnej:

środa, 12 lipca

Kamil Gajewski (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Karol Drzewiecki (Polska) / Maciej Smoła (Polska)

Richard Gabb (Wielka Brytania) / Billy Harris (Wielka Brytania) - Ołeksij Kolisnyk (Ukraina) / Oleg Prihodko (Ukraina)

I runda gry podwójnej:

środa, 12 lipca

Ewan Moore (Wielka Brytania) / Manuel Pena Lopez (Argentyna) - Piotr Łomacki (Polska) / Ksawery Pociej (Polska)

Zdenek Kolar (Czechy, WC) / Łukasz Kozielski (Polska, WC) - Farzin Danny Amiri (USA) / Ronald Słobodczikow (Rosja)

wtorek, 11 lipca

Kamil Gajewski (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Wojciech Marek (Polska, WC) / Daniel Michalski (Polska, WC) 6:2, 7:6(5)

poniedziałek, 10 lipca

James Frawley (Australia, 4) / David Jorda Sanchis (Hiszpania, 4) - Elliot Benchetrit (Francja) / Samuel Bensoussan (Francja) 7:6(5), 6:3

Jordi Marse-Vidri (Hiszpania, WC) / Marco Neubau (Hiszpania, WC) - Adam Majchrowicz (Polska, 1) / Wołodymir Użyłowski (Ukraina, 1) 7:6(3), 6:3

Ołeksij Kolisnyk (Ukraina) / Oleg Prihodko (Ukraina) - Santiago Maresca (Urugwaj, 2) / Agustin Velotti (Argentyna, 2) 6:4, 6:3

Karol Drzewiecki (Polska) / Maciej Smoła (Polska) - Adrian Andrzejczuk (Polska) / Paweł Ciaś (Polska) 6:2, 7:6(5)

Richard Gabb (Wielka Brytania) / Billy Harris (Wielka Brytania) - Arnold Kokulewski (Polska) / Mateusz Piątek (Polska) 6:2, 6:1

ELIMINACJE GRY POJEDYNCZEJ

III runda eliminacji gry pojedynczej:

poniedziałek, 10 lipca

Agustin Velotti (Argentyna, 1) - Dariusz Lipka (Polska) 6:1, 6:0
Ronald Słobodczikow (Rosja, 2) - Leon Petko (Słowacja) 6:3, 6:3
Farzin Danny Amiri (USA, 4) - Michał Mikuła (Polska, 12) 6:4, 6:2
Karol Drzewiecki (Polska, 6) - Mikołaj Borkowski (Polska) 6:2, 6:4
Julius Tverijonas (Litwa, 8) - Alan Vilaro (Hiszpania) 6:1, 6:1
Thibault Cancel (Francja) - Oleg Prihodko (Ukraina, 3) 6:4, 6:7(2), 7:6(0)
Patryk Królik (Polska) - Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania, 9) 6:2, 6:3
Harrison Lombe (Australia) - Konrad Mularczyk (Polska) 6:2, 6:4

II runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 9 lipca

Agustin Velotti (Argentyna, 1) - Bartosz Bujakiewicz (Polska) 6:0, 6:0
Ronald Słobodczikow (Rosja, 2) - Jordi Marse-Vidri (Hiszpania) 6:1, 6:0
Oleg Prihodko (Ukraina, 3) - Tomas Vaise (Litwa) 6:1, 6:0
Farzin Danny Amiri (USA, 4) - Maximilien Blancaneaux (Francja) 6:4, 6:1
Karol Drzewiecki (Polska, 6) - Przemysław Zieliński (Polska) 6:4, 6:0
Julius Tverijonas (Litwa, 8) - Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) 6:1, 6:3
Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania, 9) - Ksawery Pociej (Polska) 6:3, 6:1
Michał Mikuła (Polska, 12) - Tomislav Edward Papac (Australia) 6:2, 6:2
Harrison Lombe (Australia) - Aleksiej Chomicz (Białoruś, 7) 6:2, 7:6(4)
Konrad Mularczyk (Polska) - Samuel Ferguson (Wielka Brytania, 11) 6:2, 6:2
Mikołaj Borkowski (Polska) - Mislav Bosnjak (Australia, 13) 6:3, 6:4
Dariusz Lipka (Polska) - Krzysztof Mlazga (Polska) 6:2, 6:2
Leon Petko (Słowacja) - Javier Apellaniz Napal (Hiszpania) 6:4, 4:6, 6:2
Thibault Cancel (Francja) - Błażej Krzeptowski (Polska) 6:1, 6:1
Patryk Królik (Polska) - Mateusz Piątek (Polska) 6:3, 7:5
Alan Vilaro (Hiszpania) - Łukasz Kozielski (Polska) 6:2, 6:3

I runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 9 lipca

Karol Drzewiecki (Polska, 6) - Arnold Kokulewski (Polska) 7:5, 6:1
Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania, 9) - Anatolij Mironow (Rosja, WC) 6:0, 6:0
Mislav Bosnjak (Australia, 13) - Maciej Jabłoński (Polska) 6:1, 6:0
Patryk Królik (Polska) - Sergio Barranco (Hiszpania, 5) 7:6(5), 6:2
Dariusz Lipka (Polska) - Fabrizio Alcobe-Garibay (USA) 6:1, 6:0
Maximilien Blancaneaux (Francja) - Roman Kuczerenko (Ukraina) 7:5, 2:6, 6:3
Mateusz Piątek (Polska) - Piotr Sowiński (Polska) 6:2, 6:2
Ksawery Pociej (Polska) - Paulius Matulevicius (Litwa) 7:6(4), 7:6(3)
Przemysław Zieliński (Polska) - Kornel Kimaszewski (Polska) 6:1, 6:0
Mikołaj Borkowski (Polska) - Przemysław Kwiatkowski (Polska) 6:3, 6:0

sobota, 8 lipca

Aleksiej Chomicz (Białoruś, 7) - Maksymilian Samojłowicz (Polska) 6:1, 6:4
Julius Tverijonas (Litwa, 8) - Dominik Nazaruk (Polska) 6:3, 6:3
Samuel Ferguson (Wielka Brytania, 11) - Daniel Querol Cherigny (Hiszpania) 6:3, 6:3
Michał Mikuła (Polska, 12) - Davide Innocenti (Włochy) 6:3, 6:2
Alan Vilaro (Hiszpania) - Kris Krawcewicz (Austria, 10) walkower
Bartosz Bujakiewicz (Polska) - Hubert Miężalski (Polska) 6:1, 6:2
Krzysztof Mlazga (Polska) - Krzysztof Gryszczuk (Polska) 6:1, 6:2
Jordi Marse-Vidri (Hiszpania) - Jan Gałka (Polska) 6:2, 7:6(4)
Javier Apellaniz Napal (Hiszpania) - Adam Bronka (Australia) 7:5, 7:5
Leon Petko (Słowacja) - Michał Bedra (Polska) 7:6(4), 5:7, 6:1
Tomas Vaise (Litwa) - Daniel Kossek (Polska) 7:5, 6:4
Thibault Cancel (Francja) - Adam Rudowski (USA) 6:1, 6:0
Błażej Krzeptowski (Polska) - Maciej Nowak (Polska) 3:2 i krecz
Tomislav Edward Papac (Australia) - Gabriel Zonza (Francja) 6:2, 6:1
Harrison Lombe (Australia) - Mikołaj Wrzoł (Polska) 6:1, 6:1
Konrad Mularczyk (Polska) - Kamil Stach (Polska) 7:5, 6:3
Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) - Jeremy Gschwendtner (Wielka Brytania) 6:2, 6:2
Łukasz Kozielski (Polska) - Timo Traeger (Niemcy) 6:3, 6:1

wolne losy: Agustin Velotti (Argentyna, 1); Ronald Słobodczikow (Rosja, 2); Oleg Prihodko (Ukraina, 3); Farzin Danny Amiri (USA, 4)


ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Tańczący Leo Messi i Katarzyna Kiedrzynek na plaży (WIDEO)

Czy polski singlista osiągnie ćwierćfinał?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL