Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / Na zdjęciu: Michał Dembek

ITF Mrągowo: siedmiu Polaków w II rundzie. Michał Dembek przerwał serię porażek w futuresach

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Siedmiu polskich tenisistów awansowało do II rundy szóstej edycji zawodów Warmia i Mazury Open rozgrywanych na kortach ziemnych w Mrągowie. Trwającą od października zeszłego roku serię porażek w futuresach przerwał we wtorek Michał Dembek.

Organizatorzy zaplanowali na wtorek wszystkie pojedynki I rundy singla i tenisistom prawie udało się zrealizować cel. Prawie, ponieważ mecz z udziałem Macieja Nowaka i Marco Neubaua został przerwany przy stanie 5:3 w trzecim secie dla Hiszpana z powodu zapadających ciemności i będzie wznowiony w środę.

Z 15 Polaków, którzy znaleźli się w głównej drabince ostatniej tegorocznej męskiej edycji Warmia i Mazury Open, do II rundy awansowało siedmiu. Pewne zwycięstwa odnieśli rozstawieni w turnieju Maciej Rajski, Piotr Matuszewski i Paweł Ciaś. Oznaczony "czwórką" Maciej Smoła był bliski pokonania finalisty piątej edycji imprezy w Mrągowie, Ołeksija Kolisnyka, lecz Ukrainiec przetrwał napór Polaka.

Trwającą od października 2016 roku serię porażek w głównych drabinkach futuresów przerwał Michał Dembek. Nasz reprezentant zwyciężył w Mrągowie Petra Hajka 6:4, 3:6, 6:1. Bratobójczy bój z Szymonem Walkowem wygrał Kacper Żuk, a Adrian Andrzejczuk w dwóch partiach odprawił Mateusza Kowalczyka. Z pierwszego punktu do rankingu ATP cieszył się Łukasz Kozielski. Zdobył go w nietypowych okolicznościach, gdy po trzech gemach skreczował Grzegorz Panfil.

Na środę organizatorzy Warmia i Mazury Open zaplanowali do rozegrania tylko trzy mecze II rundy singla oraz spotkania I rundy i ćwierćfinały debla. O miejsce w 1/4 finału powalczą ze sobą Andrzejczuk i Rajski.

Warmia i Mazury Open, Mrągowo (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 3 sierpnia

Piotr Matuszewski (Polska, 5) - Maciej Nowak (Polska, WC) lub Marco Neubau (Hiszpania, Q)
Colin van Beem (Holandia, 7) - Michał Dembek (Polska)
Paweł Ciaś (Polska, 8) - Marco di Prima (Włochy, Q)
Wołodymir Użyłowski (Ukraina, Q) - Kacper Żuk (Polska)
Ołeksij Kolisnyk (Ukraina) - Łukasz Kozielski (Polska, WC)

środa, 2 sierpnia

Samuel Bensoussan (Francja, 2) - Santiago Maresca (Urugwaj)
Maciej Rajski (Polska, 3) - Adrian Andrzejczuk (Polska)
Kristian Łozan (Rosja, 6) - Billy Harris (Wielka Brytania)

I runda gry pojedynczej:

środa, 2 sierpnia

Maciej Nowak (Polska, WC) - Marco Neubau (Hiszpania, Q) 4:6, 6:4, 3:5 *do dokończenia

wtorek, 1 sierpnia

Samuel Bensoussan (Francja, 2) - Lew Kazakow (Rosja, SE) 6:4, 6:1
Maciej Rajski (Polska, 3) - Kamil Gajewski (Polska) 6:4, 6:4
Piotr Matuszewski (Polska, 5) - Przemysław Kwiatkowski (Polska, WC) 6:0, 6:0
Kristian Łozan (Rosja, 6) - Mikołaj Borkowski (Polska, Q) 6:2, 6:3
Colin van Beem (Holandia, 7) - Alejandro Reguant (Hiszpania, Q) 6:1, 6:4
Paweł Ciaś (Polska, 8) - Danił Zarichanski (Ukraina) 6:4, 6:4
Wołodymir Użyłowski (Ukraina, Q) - Fabrizio Ornago (Włochy, 1) 6:1, 7:5
Ołeksij Kolisnyk (Ukraina) - Maciej Smoła (Polska, 4) 7:6(4), 4:6, 7:5
Kacper Żuk (Polska) - Szymon Walków (Polska, SE) 5:7, 6:3, 6:1
Michał Dembek (Polska) - Petr Hajek (Czechy) 6:4, 3:6, 6:1
Łukasz Kozielski (Polska, WC) - Grzegorz Panfil (Polska) 1:2 i krecz
Marco di Prima (Włochy, Q) - Leonard von Hindte (Niemcy, Q) 6:3, 6:7(1), 6:0
Billy Harris (Wielka Brytania) - Stefano Reitano (Włochy, WC) 6:4, 6:1
Adrian Andrzejczuk (Polska) - Mateusz Kowalczyk (Polska, Q) 6:2, 6:3
Santiago Maresca (Urugwaj) - Ołeksander Kyryczenko (Ukraina, Q) 6:3, 1:6, 6:3

GRA PODWÓJNA

ćwierćfinał gry podwójnej:

czwartek, 3 sierpnia

Adrian Andrzejczuk (Polska, 2) / Colin van Beem (Holandia, 2) lub Ołeksij Kolisnyk (Ukraina) / Oleg Prihodko (Ukraina) - Alejandro Reguant (Hiszpania, WC) / Henrik Traskin (Litwa, WC) lub Paweł Ciaś (Polska) / Maciej Nowak (Polska)

środa, 2 sierpnia

Wołodymir Użyłowski (Ukraina, 1) / Danił Zarichanski (Ukraina, 1) - Lew Kazakow (Rosja, WC) / Marco Neubau (Hiszpania, WC) lub Bartłomiej Maroszek (Polska) / Adam Mlazga (Polska)

Kamil Gajewski (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Jakub Grzegorczyk (Polska) / Mateusz Piątek (Polska) lub Riccardo Chessari (Włochy) / Marco di Prima (Włochy)

Michał Dembek (Polska, 4) / Maciej Smoła (Polska, 4) - Santiago Maresca (Urugwaj) / Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania)

I runda gry podwójnej:

środa, 2 sierpnia

Adrian Andrzejczuk (Polska, 2) / Colin van Beem (Holandia, 2) - Ołeksij Kolisnyk (Ukraina) / Oleg Prihodko (Ukraina)

Lew Kazakow (Rosja, WC) / Marco Neubau (Hiszpania, WC) - Bartłomiej Maroszek (Polska) / Adam Mlazga (Polska)

Jakub Grzegorczyk (Polska) / Mateusz Piątek (Polska) - Riccardo Chessari (Włochy) / Marco di Prima (Włochy)

Alejandro Reguant (Hiszpania, WC) / Henrik Traskin (Litwa, WC) - Paweł Ciaś (Polska) / Maciej Nowak (Polska)

wtorek, 1 sierpnia

Wołodymir Użyłowski (Ukraina, 1) / Danił Zarichanski (Ukraina, 1) - Fabrizio Ornago (Włochy) / Stefano Reitano (Włochy) walkower

Kamil Gajewski (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Piotr Matuszewski (Polska) / Kacper Żuk (Polska) 6:2, 6:4

Michał Dembek (Polska, 4) / Maciej Smoła (Polska, 4) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Łukasz Kozielski (Polska) 6:2, 6:2

Santiago Maresca (Urugwaj) / Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania) - Laurynas Adomavicius (Litwa) / Paulius Matulevicius (Litwa) walkower

ELIMINACJE GRY POJEDYNCZEJ

III runda eliminacji gry pojedynczej:

wtorek, 1 sierpnia

Wołodymir Użyłowski (Ukraina, 2) - Jeremy Gschwendtner (Wielka Brytania) 6:1, 6:2
Marco di Prima (Włochy, 5) - Patryk Królik (Polska) 6:1, 6:1
Mateusz Kowalczyk (Polska) - Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania, 4) 7:6(7), 6:1
Alejandro Reguant (Hiszpania) - Aleksander Sadal (Polska) 6:0, 6:2
Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) - Riccardo Chessari (Włochy) 7:5, 7:5

poniedziałek, 31 lipca

Leonard von Hindte (Niemcy, 7) - Adam Jones (Wielka Brytania) 7:5, 7:5
Marco Neubau (Hiszpania) - Mateusz Piątek (Polska) 6:0, 6:4
Mikołaj Borkowski (Polska) - Michał Sikorski (Polska) 6:1, 6:0

II runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 30 lipca

Wołodymir Użyłowski (Ukraina, 2) - Adam Mlazga (Polska) 6:2, 6:2
Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania, 4) - Pelle Boerma (Niemcy) 6:3, 3:6, 7:5
Marco di Prima (Włochy, 5) - Bartosz Bujakiewicz (Polska) 6:1, 6:1
Leonard von Hindte (Niemcy, 7) - Kamil Stach (Polska) 6:0, 6:4
Aleksander Sadal (Polska) - Pol Tolego Bague (Hiszpania, 1) walkower
Riccardo Chessari (Włochy) - Oleg Prihodko (Ukraina, 3) 7:6(2), 6:4
Marco Neubau (Hiszpania) - Bartłomiej Maroszek (Polska, 6) 6:3, 6:2
Alejandro Reguant (Hiszpania) - Bartosz Krzeptowski (Polska) 6:0, 6:2
Jeremy Gschwendtner (Wielka Brytania) - Jakub Grzegorczyk (Polska) 7:6(3), 6:3
Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) - Matous Vitasek (Czechy) 6:4, 6:1
Mateusz Kowalczyk (Polska) - Carlos Kelaidis (Szwajcaria) 4:1 i krecz
Patryk Królik (Polska) - Luke Gerry (Australia) 6:2, 6:4
Mateusz Piątek (Polska) - Laurynas Adomavicius (Litwa) 6:1, 6:1
Adam Jones (Wielka Brytania) - Boris Neiman (Rosja) 6:0, 6:0
Mikołaj Borkowski (Polska) - Adam Rudowski (USA) 6:3, 6:4
Michał Sikorski (Polska) - Jakub Gewert (Polska) 7:5, 4:6, 6:3

I runda eliminacji gry pojedynczej:

sobota, 29 lipca

Aleksander Sadal (Polska) - Pablo Schelcher Muro (Hiszpania) walkower
Alejandro Reguant (Hiszpania) - Bartosz Wojnar (Polska) 6:4, 6:1
Adam Mlazga (Polska) - Jan Malmon (Polska) 7:6(3), 6:2
Jeremy Gschwendtner (Wielka Brytania) - Niklas Albrecht (Niemcy) 6:3, 6:2
Jakub Grzegorczyk (Polska) - Dariusz Lipka (Polska) 6:0, 3:6, 3:1 i krecz
Riccardo Chessari (Włochy) - Przemysław Zieliński (Polska) 7:6(3), 6:3
Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) - Henrik Traskin (Litwa) 6:4, 6:3
Pelle Boerma (Niemcy) - Maksymilian Samojłowicz (Polska) 6:1, 6:3
Mateusz Kowalczyk (Polska) - Davide Innocenti (Włochy) 6:4, 6:4
Bartosz Bujakiewicz (Polska) - Maciej Jabłoński (Polska) 7:6(4), 6:2
Luke Gerry (Australia) - Daniel Trcka (Czechy) 7:5, 6:2
Marco Neubau (Hiszpania) - Piotr Smolak (Polska) 6:0, 6:0
Mateusz Piątek (Polska) - Daniel Kossak (Polska) 6:4, 6:3
Laurynas Adomavicius (Litwa) - Alexandros Dinopoulos (Grecja) 6:2, 6:3
Kamil Stach (Polska) - Ole Behncke (Niemcy) 6:3, 7:6(3)
Adam Jones (Wielka Brytania) - Danił Cebrenko (Ukraina) 7:6(3), 6:2
Adam Rudowski (USA) - Paulius Matulevicius (Litwa) 6:1, 6:1
Jakub Gewert (Polska) - Mikołaj Wrzoł (Polska) 6:1, 6:4

wolne losy: Pol Tolego Bague (Hiszpania, 1); Wołodymir Użyłowski (Ukraina, 2); Oleg Prihodko (Ukraina, 3); Ivan Marrero Curbelo (Hiszpania, 4); Marco di Prima (Włochy, 5); Bartłomiej Maroszek (Polska, 6); Leonard von Hindte (Niemcy, 7); Bartosz Krzeptowski (Polska); Matous Vitasek (Czechy); Carlos Kelaidis (Szwajcaria); Patryk Królik (Polska); Boris Neiman (Rosja); Mikołaj Borkowski (Polska); Michał Sikorski (Polska)

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Mam nadzieję, że zrobię coś, co jeszcze nikomu się nie udało (WIDEO)

Kto awansuje do ćwierćfinału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL