Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / NIC BOTHMA / Tenis

ITF Mrągowo: osiem polskich tenisistek na starcie drugiej edycji Warmia i Mazury Open

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Osiem polskich tenisistek weźmie udział w drugiej kobiecej edycji turnieju Warmia i Mazury Open. W poniedziałek awans do II rundy wywalczyła już Weronika Foryś.

W głównej drabince znalazła się triumfatorka zeszłotygodniowej imprezy, Marta Leśniak. Wycofała się natomiast finalistka, młoda Australijka Seone Mendez, a dzięki temu o punkty będzie mogła walczyć Aleksandra Buczyńska. Nasza tenisistka weszła do turnieju jako "szczęśliwa przegrana" z eliminacji.

Kwalifikacyjne sito przeszła z naszych pań tylko Katarzyna Wysoczańska, która w decydującej fazie pokonała Alicję Zduniak 6:3, 7:6(4). Oprócz eliminacji rozegrano także w poniedziałek pierwsze mecze I rundy singla i debla. Weronika Foryś zwyciężyła Szwedkę Julitę Saner 6:3, 6:2 i zameldowała się w 1/8 finału.

Na wtorek organizatorzy Warmia i Mazury Open zaplanowali do rozegrania pozostałe 12 spotkań I rundy singla oraz jeden mecz turnieju debla.

ZOBACZ WIDEO Czas surferów w Chałupach

Warmia i Mazury Open, Mrągowo (Polska)
ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

I runda gry pojedynczej:

wtorek, 15 sierpnia

Jacqueline Cabaj Awad (Szwecja, 1) - Aleksandra Buczyńska (Polska, LL)
Kristina Schmiedlova (Słowacja, 3) - Mathilde Devits (Belgia, Q)
Jade Suvrijn (Francja, 4) - Csilla Argyelan (Węgry, Q)
Katerina Vankova (Czechy, 6) - Angelica Moratelli (Włochy)
Margaux Bovy (Belgia, 8) - Julia Oczachowska (Polska, WC)
Melany Solange Krywoj (Argentyna, Q) - Diana Sumova (Czechy)
Paulina Jastrzębska (Polska, WC) - Katarzyna Wysoczańska (Polska, Q)
Julia Łysa (Ukraina, Q) - Angelique Svinos (Australia)
Ivania Martinich (Chile) - Marta Leśniak (Polska)
Francesca Bullani (Włochy, Q) - Julia Haciuka (Białoruś)
Gaia Squarcialupi (Włochy, Q) - Patrycja Polańska (Polska)
Marcelina Podlińska (Polska, WC) - Deniza Marcinkevica (Łotwa, Q)

poniedziałek, 14 sierpnia

Anastazja Szoszyna (Ukraina, 5) - Anna Kubariewa (Białoruś) 6:2, 7:6(5)
Maia Lumsden (Wielka Brytania, 7) - Alba Carrillo Marin (Hiszpania) 6:2, 6:0
Giada Clerici (Włochy) - Waleria Urżumowa (Rosja) 6:4, 6:3
Weronika Foryś (Polska, WC) - Julita Saner (Szwecja, WC) 6:3, 6:2

GRA PODWÓJNA

I runda gry podwójnej:

wtorek, 15 sierpnia

Patrycja Polańska (Polska) / Waleria Urżumowa (Rosja) - Gaia Squarcialupi (Włochy) / Martina Zerulo (Włochy)

poniedziałek, 14 sierpnia

Angelica Moratelli (Włochy, 1) / Jade Suvrijn (Francja, 1) - Sean Lodzki (Izrael) / Nicole Nadel (Izrael) 6:2, 6:0

Maia Lumsden (Wielka Brytania, 2) / Anastazja Szoszyna (Ukraina, 2) - Giorgie Jones (Australia) / Angelique Svinos (Australia) 6:3, 6:3

Francesca Bullani (Włochy, 3) / Giada Clerici (Włochy, 3) - Marcelina Podlińska (Polska, WC) / Adrianna Sosnowska (Polska, WC) 6:4, 6:2

Julia Haciuka (Białoruś, 4) / Anna Kubariewa (Białoruś, 4) - Sophia Intert (Niemcy, WC) / Paulina Jastrzębska (Polska, WC) 7:5, 6:3

Julia Łysa (Ukraina) / Alicja Zduniak (Polska) - Aleksandra Buczyńska (Polska) / Julia Sokołowska (Rosja) 6:3, 6:2

Ivania Martinich (Chile) / Joanna Zawadzka (Polska) - Ema Lazić (Wielka Brytania, WC) / Julia Przybylska (Polska, WC) 6:2, 6:2

Francesca Dell'edera (Włochy, Alt) / Francescamaria Pannarale (Włochy, Alt) - Anais Defossez (Belgia) / Anna-Lena Neuwirth (Austria) 6:3, 6:7(4), 11-9

ELIMINACJE GRY POJEDYNCZEJ

III runda eliminacji gry pojedynczej:

poniedziałek, 14 sierpnia

Melany Solange Krywoj (Argentyna, 1) - Anna Ozerova (Łotwa) 3:6, 7:6(4), 6:3
Francesca Bullani (Włochy, 4) - Anna-Lena Neuwirth (Austria) 6:1 i krecz
Csilla Argyelan (Węgry, 7/WC) - Ema Lazić (Wielka Brytania, 9) 6:2 i krecz
Mathilde Devits (Belgia, 8) - Giorgie Jones (Australia) 6:3, 6:1
Julia Łysa (Ukraina, WC) - Laura Svatikova (Słowacja, 2) 6:4, 7:5
Deniza Marcinkevica (Łotwa) - Aleksandra Buczyńska (Polska, 5) 7:6(7), 6:3
Katarzyna Wysoczańska (Polska) - Alicja Zduniak (Polska) 6:3, 7:6(4)
Gaia Squarcialupi (Włochy) - Julia Sokołowska (Rosja) 6:3, 0:6, 6:1

II runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 13 sierpnia

Melany Solange Krywoj (Argentyna, 1) - Francesca Dell'edera (Włochy) 7:5, 6:2
Laura Svatikova (Słowacja, 2) - Francescamaria Pannarale (Włochy) 6:2, 6:2
Francesca Bullani (Włochy, 4) - Klaudia Wira (Polska) 6:2, 6:2
Aleksandra Buczyńska (Polska, 5) - Kaciaryna Skaczowa (Białoruś) 6:3, 4:6, 6:0
Csilla Argyelan (Węgry, 7/WC) - Zuzanna Wilk (Polska) 6:2, 6:1
Mathilde Devits (Belgia, 8) - Karolina Tilander (Szwecja, WC) 7:5, 6:0
Ema Lazić (Wielka Brytania, 9) - Joanna Dobrowolska (Polska) 7:6(3), 6:3
Alicja Zduniak (Polska) - Naoko Eto (Japonia, 3) 7:6(5), 6:2
Julia Sokołowska (Rosja) - Anna Slovakova (Czechy, 6/WC) 5:1 i krecz
Giorgie Jones (Australia) - Nicole Nadel (Izrael, 10) 7:5, 6:1
Julia Łysa (Ukraina, WC) - Natalia Pietras (Polska) 6:2, 6:2
Katarzyna Wysoczańska (Polska) - Anais Defossez (Belgia) 6:3, 6:2
Anna-Lena Neuwirth (Austria) - Nina Furmaniak (Polska) 7:5, 6:3
Deniza Marcinkevica (Łotwa) - Anna Derecka (Polska) 6:4, 6:2
Gaia Squarcialupi (Włochy) - Seon Lodzki (Izrael) 6:4, 6:2
Anna Ozerova (Łotwa) wolny los

I runda eliminacji gry pojedynczej:

sobota, 12 sierpnia

Francesca Dell'edera (Włochy) - Kate Użyłowska (Ukraina) 6:1, 6:1
Anna Ozerova (Łotwa) - Martina Zerulo (Włochy) 6:1, 6:2
Francescamaria Pannarale (Włochy) - Zuzanna Dziewiecki (Polska, WC) 6:1, 6:0
Julia Łysa (Ukraina, WC) - Carolina Cerowska (Polska, WC) 6:0, 6:1
Natalia Pietras (Polska) - Emma Zakordoniec (Polska) 2:6, 6:4, 7:5
Alicja Zduniak (Polska) - Nadia Brunzlow (Polska) 6:1, 6:1
Anais Defossez (Belgia) - Joanna Zawadzka (Polska) 6:4, 6:3
Klaudia Wira (Polska) - Julia Piątek (Polska) 6:4, 6:1
Anna-Lena Neuwirth (Austria) - Karolina Szmit (USA) 6:3, 6:0
Nina Furmaniak (Polska) - Prim Siripipat (USA) 6:3, 6:3
Kaciaryna Skaczowa (Białoruś) - Jasmina Kostek (Polska) 6:2, 6:1
Deniza Marcinkevica (Łotwa) - Anastazja Kosarzyska (Białoruś) 6:1, 6:4
Julia Sokołowska (Rosja) - Sophia Intert (Niemcy) 6:4, 6:4
Seon Lodzki (Izrael) - Julia Przybylska (Polska) 3:6, 6:3, 6:0
Zuzanna Wilk (Polska) - Patrycja Koźluk (Polska) 6:1, 6:0
Joanna Dobrowolska (Polska) - Shivani Manchanda (Indie) 6:0, 6:1
Karolina Tilander (Szwecja, WC) - Adrianna Sosnowska (Polska) 5:7, 7:5, 6:0
Giorgie Jones (Australia) - Beata Światłoń (Polska) 6:1, 6:0

wolne losy: Melany Solange Krywoj (Argentyna, 1); Laura Svatikova (Słowacja, 2); Naoko Eto (Japonia, 3); Francesca Bullani (Włochy, 4); Aleksandra Buczyńska (Polska, 5); Anna Slovakova (Czechy, 6/WC); Csilla Argyelan (Węgry, 7/WC); Mathilde Devits (Belgia, 8); Ema Lazić (Wielka Brytania, 9); Nicole Nadel (Izrael, 10); Katarzyna Wysoczańska (Polska); Anna Derecka (Polska); Gaia Squarcialupi (Włochy);

Czy Marta Leśniak wygra drugą edycję Warmia i Mazury Open?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL