Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marta LeśniakMateriały prasowe / LS Akademia Tenisa / Na zdjęciu: Marta Leśniak

ITF Mrągowo: Marta Leśniak i Patrycja Polańska powalczą o półfinał

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Marta Leśniak i Patrycja Polańska jako jedyne Polki wystąpią w ćwierćfinale turnieju ITF na kortach ziemnych w Mrągowie. Pierwsza z naszych pań stara się powtórzyć zeszłotygodniowy sukces odniesiony w zawodach Warmia i Mazury Open.

Marta Leśniak potwierdziła wysoką dyspozycję i w czwartek rozgromiła rozstawioną z trzecim numerem Słowaczkę Kristinę Schmiedlovą 6:0, 6:2. Jej piątkową przeciwniczką będzie Włoszka Angelica Moratelli, która w dwóch setach odprawiła swoją rodaczkę Giadę Clerici.

W ćwierćfinale drugiej kobiecej edycji Warmia i Mazury Open zameldowała się również Patrycja Polańska. Tenisistka z Zakopanego skorzystała na niedyspozycji łotewskiej kwalifikantki Denizy Marcinkevicy, która skreczowała przy stanie 1:6, 0:3. W piątek Polka spotka się z Białorusinką Julią Haciuką, która w czwartek w trzech setach zwyciężyła Julię Oczachowską 6:1, 4:6, 6:0.

Na piątek organizatorzy turnieju w Mrągowie zaplanowali do rozegrania wszystkie ćwierćfinały singla (godz. 11:00) oraz finał debla (godz. 14:30). O tytuł w grze podwójnej powalczą dwie najwyżej rozstawione pary - Angelica Moratelli i Jade Suvrijn oraz Maia Lumsden i Anastazja Szoszyna.

Warmia i Mazury Open, Mrągowo (Polska)
ITF Women's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 18 sierpnia

Jacqueline Cabaj Awad (Szwecja, 1) - Maia Lumsden (Wielka Brytania, 7)
Jade Suvrijn (Francja, 4) - Anastazja Szoszyna (Ukraina, 5)
Angelica Moratelli (Włochy) - Marta Leśniak (Polska)
Julia Haciuka (Białoruś) - Patrycja Polańska (Polska)

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 17 sierpnia

Marta Leśniak (Polska) - Kristina Schmiedlova (Słowacja, 3) 6:0, 6:2
Angelica Moratelli (Włochy) - Giada Clerici (Włochy) 6:4, 6:2
Julia Haciuka (Białoruś) - Julia Oczachowska (Polska, WC) 6:1, 4:6, 6:0
Patrycja Polańska (Polska) - Deniza Marcinkevica (Łotwa, Q) 6:1, 3:0 i krecz

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

piątek, 18 sierpnia

Angelica Moratelli (Włochy, 1) / Jade Suvrijn (Francja, 1) - Maia Lumsden (Wielka Brytania, 2) / Anastazja Szoszyna (Ukraina, 2)

półfinał gry podwójnej:

czwartek, 17 sierpnia

Angelica Moratelli (Włochy, 1) / Jade Suvrijn (Francja, 1) - Ivania Martinich (Chile) / Joanna Zawadzka (Polska) 6:2, 5:7, 14-12

Maia Lumsden (Wielka Brytania, 2) / Anastazja Szoszyna (Ukraina, 2) - Julia Haciuka (Białoruś, 4) / Anna Kubariewa (Białoruś, 4) 7:6(10), 6:1

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: karne pompki piłkarzy Barcelony

Czy Marta Leśniak i Patrycja Polańska spotkają się w półfinale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL