WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ZIPI / Na zdjęciu: Jose Ramon Lete, Anabel Medina i Sergi Bruguera

Trenerka Jeleny Ostapenko kapitanem Hiszpanek. Sergi Bruguera zaopiekuje się drużyną Pucharu Davisa

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Anabel Medina i Sergi Bruguera przejmą kontrolę nad hiszpańskimi drużynami rywalizującymi odpowiednio w Pucharze Federacji i Pucharze Davisa. Zastąpią na tym stanowisku Conchitę Martinez, której związek nie przedłużył umowy.

Wrześniowa decyzja Królewskiej Federacji Tenisowej Hiszpanii (RFET) była sporym zaskoczeniem, ponieważ Conchita Martinez miała znakomity kontakt z zawodniczkami i zawodnikami. Tenisiści coraz chętniej chcieli grać w narodowych barwach, a to spowodowało, że poprawiły się wyniki osiągane przez zespoły w Pucharze Federacji i Pucharze Davisa.

Mistrzyni Wimbledonu 1994 nie kryła rozczarowania tym, jak została potraktowana przez krajowy związek. Działacze uznali jednak, że nadszedł czas, aby każda z reprezentacji miała osobnego kapitana. Jak dowiedziały się hiszpańskie media, Anabel Medina i Sergi Bruguera podpiszą stosowne umowy na dwa najbliższe sezony. Oficjalnie zostaną zaprezentowani jako kapitanowie 11 października.

Mieszkająca w Walencji Medina w ciągu kariery wygrała 11 tytułów WTA w singlu i wspięła się na 16. miejsce w rankingu. Była znakomitą deblistką. W tej konkurencji dotarła do półfinału każdego turnieju wielkoszlemowego i wspólnie z Virginią Ruano Pascual wygrała Rolanda Garrosa 2008 i 2009. W ostatnim czasie Medina pełni funkcję trenerki Łotyszki Jeleny Ostapenko, którą doprowadziła do triumfu w międzynarodowych mistrzostwach Francji.

Kadrę panów przejmie urodzony w Barcelonie Bruguera. Hiszpan wygrał 14 turniejów głównego cyklu w singlu, z czego dwukrotnie Rolanda Garrosa (1993 i 1994) i był nawet trzecią rakietą świata. Bruguera także ma już trenerskie doświadczenie, bowiem swego czasu pomagał Francuzowi Richardowi Gasquetowi.

ZOBACZ WIDEO "Biegacze" - opowieść o przekraczaniu barier

Czy Hiszpania wygra do końca 2019 roku Puchar Davisa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL