Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maria SzarapowaPAP/EPA / DANIEL MURPHY / Na zdjęciu: Maria Szarapowa

Maria Szarapowa powróci do Moskwy. Po 10 latach znów zagra w Kremlin Cup

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Maria Szarapowa weźmie udział w halowym turnieju Kremlin Cup rozgrywanym w przyszłym tygodniu na kortach twardych. Organizatorzy moskiewskiej imprezy przyznali jej dziką kartę.

Maria Szarapowa występowała w zawodach Kremlin Cup w latach 2005-2007, ale nigdy nie awansowała do półfinału. Teraz mieszkająca i trenująca w Bradenton na Florydzie tenisistka powróci do rosyjskiej stolicy, aby wziąć udział w imprezie rangi WTA Premier.

Szarapowa kontynuuje marsz w górę światowego rankingu. Po zakończeniu 15-miesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie meldonium powróciła do Top 100 i aktualnie jest 86. rakietą świata. Tę pozycję na pewno poprawi w poniedziałek, bowiem w sobotę powalczy o finał turnieju WTA International w Tiencinie. Jeśli w Chinach sięgnie po tytuł, to zbliży się do najlepszej "50".

Rosjanka ostatni raz zagrała w zawodach Kremlin Cup w 2007 roku. W latach późniejszych Szarapowa występowała w Moskwie w ramach Pucharu Federacji. W spotkaniach rozegranych na Stadionie Olimpijskim pomogła drużynie pokonać Francję (2011) oraz Hiszpanię (2012).

ZOBACZ WIDEO: Polka zachwyciła miliony internautów. Dziś jest bohaterką filmu "Out of Frame"

Czy Maria Szarapowa wygra turniej w Moskwie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL