WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Johanna Larsson (z lewej) i Kiki Bertens (z prawej)

Mistrzostwa WTA: Bertens i Larsson pozbawiły Makarową i Wiesninę szans na obronę tytułu

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Holenderka Kiki Bertens i Szwedka Johanna Larsson pokonały 6:4, 6:3 Rosjanki Jekaterinę Makarową i Jelenę Wiesninę w półfinale gry podwójnej Mistrzostw WTA w Singapurze.

W ćwierćfinale Mistrzostw WTA Kiki Bertens i Johanna Larsson pokonały po zaciętym boju Australijki Ashleigh Barty i Casey Dellacquę. W sobotę Holenderka i Szwedka pokonały 6:4, 6:3 Jekaterinę Makarową i Jelenę Wiesninę. Rosjanki nie obronią w Singapurze tytułu.

W I secie było jedno przełamanie, które Bertens i Larsson uzyskały na 4:3. Jego wynik na 6:4 ustaliła ta pierwsza wolejem. Na otwarcie II partii podanie straciła Wiesnina. Po chwili Bertens wróciła z 15-40. Dla Rosjanek były to jedyne szanse na przełamanie w tym sezonie. W dziewiątym gemie Holenderka zakończyła mecz świetnym returnem. Bertens i Larsson były niezwykle skuteczne w każdym elemencie gry. Makarowa i Wiesnina nie miały nic do powiedzenia.

W trwającym 85 minut spotkaniu Bertens i Larsson zaserwowały sześć asów i zdobyły 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Holenderka i Szwedka obroniły pięć break pointów, trzy w I i dwa w II secie. Same wykorzystały trzy z sześciu szans na przełamanie. Naliczono im 32 kończące uderzenia i 16 niewymuszonych błędów. Makarowa i Wiesnina miały 21 piłek wygranych bezpośrednio i 11 pomyłek.

Bertens i Larsson w Mistrzostwach WTA grają po raz pierwszy i od razu zagrają w finale. W tym roku triumfowały w Auckland, Gstaad, Seulu i Linzu. Doszły też do finału w Den Bosch oraz do dwóch ćwierćfinałów w turniejach rangi Premier Mandatory (Madryt, Pekin).

W niedzielę (początek o godz. 9:00 czasu polskiego) Holenderka i Szwedka zmierzą się z Węgierką Timeę Babos i Czeszką Andreą Hlavackovą.

Mistrzostwa WTA, Singapur (Singapur)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7 mln dolarów
sobota, 28 października

półfinał gry podwójnej:

Kiki Bertens (Holandia) / Johanna Larsson (Szwecja) - Jekaterina Makarowa (Rosja, 2) / Jelena Wiesnina (Rosja, 2) 6:4, 6:3

Wyniki i tabele Mistrzostw WTA

ZOBACZ WIDEO: Igrzyska dały w kość Kusznierewiczowi. "Fatalnie przyciąłem nogę, krew lała się po całej łódce"

Kto wygra Mistrzostwa WTA w deblu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL