Najnowsze Wyniki/Kalendarz
uczestnicy Finałów ATP Word Tour 2017 Od lewej: David Goffin, Marin Cilić, Roger Federer, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Rafael Nadal, Grigor Dimitrow, Jack SockGetty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: uczestnicy Finałów ATP Word Tour 2017. Od lewej: David Goffin, Marin Cilić, Roger Federer, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Rafael Nadal, Grigor Dimitrow, Jack Sock

Finały ATP World Tour: wyniki i tabele

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Rafael Nadal chce po raz pierwszy w karierze wygrać kończące sezon Finały ATP World Tour. Głównym przeciwnikiem Hiszpana w Londynie będzie Szwajcar Roger Federer. W deblu w gronie faworytów znaleźli się Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo.

GRA POJEDYNCZA

FINAŁ:

niedziela, 19 listopada

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 6) - David Goffin (Belgia, 7) 7:5, 4:6, 6:3

PÓŁFINAŁ:

sobota, 18 listopada

David Goffin (Belgia, 7) - Roger Federer (Szwajcaria, 2) 2:6, 6:3, 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 6) - Jack Sock (USA, 8) 4:6, 6:0, 6:3

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Pete Sampras)

piątek, 17 listopada

David Goffin (Belgia, 7) - Dominic Thiem (Austria, 4) 6:4, 6:1
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 6) - Pablo Carreno (Hiszpania, 9) 6:1, 6:1

środa, 15 listopada

Dominic Thiem (Austria, 4) - Pablo Carreno (Hiszpania, 9) 6:3, 3:6, 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 6) - David Goffin (Belgia, 7) 6:0, 6:2

poniedziałek, 13 listopada

David Goffin (Belgia, 7) - Rafael Nadal (Hiszpania, 1) 7:6(5), 6:7(4), 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 6) - Dominic Thiem (Austria, 4) 6:3, 5:7, 7:5

Tabela Grupy A

MZawodnikMeczeZw.Sety% setówGemy% gemów
1Grigor Dimitrow336-18642-1969
2David Goffin324-35733-3449
3Dominic Thiem313-53835-4345
4Pablo Carreno201-42015-2736
5Rafael Nadal101-23317-1947


Grupa B (Boris Becker)

czwartek, 16 listopada

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Marin Cilić (Chorwacja, 5) 6:7(5), 6:4, 6:1
Jack Sock (USA, 8) - Alexander Zverev (Niemcy, 3) 6:4, 1:6, 6:4

wtorek, 14 listopada

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Alexander Zverev (Niemcy, 3) 7:6(6), 5:7, 6:1
Jack Sock (USA, 8) - Marin Cilić (Chorwacja, 5) 5:7, 6:2, 7:6(4)

niedziela, 12 listopada

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Jack Sock (USA, 8) 6:4, 7:6(4)
Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Marin Cilić (Chorwacja, 5) 6:4, 3:6, 6:4

Tabela Grupy B

MZawodnikMeczeZw.Sety% setówGemy% gemów
1Roger Federer336-27549-3658
2Jack Sock324-45041-4249
3Alexander Zverev314-54443-4549
4Marin Cilić303-63341-5145


O kolejności w grupie decydują kolejno: 1) liczba zwycięstw; 2) liczba zagranych meczów; 3) wynik bezpośredniego meczu, gdy dwóch zawodników ma taką samą liczbę zwycięstw i meczów; 4) przy trzech zawodnikach: a) gdy jeden ma mniejszą liczbę meczów, to awansuje ten z dwóch pozostałych, który wygrał bezpośredni mecz w Londynie, b)* wyższy procent wygranych setów, c)** wyższy procent wygranych gemów, d) pozycja w rankingu.
* Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent setów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz.
** Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent gemów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz.

GRA PODWÓJNA

FINAŁ:

niedziela, 19 listopada

Henri Kontinen (Finlandia, 2) / John Peers (Australia, 2) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 6:4, 6:2

PÓŁFINAŁ:

sobota, 18 listopada

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Ryan Harrison (USA, 8) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 8) 6:1, 6:4

Henri Kontinen (Finlandia, 2) / John Peers (Australia, 2) - Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) 7:6(2), 6:2

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Todd Woodbridge, Mark Woodforde)

piątek, 17 listopada

Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 6:2, 6:4

Oliver Marach (Austria, 9) / Mate Pavić (Chorwacja, 9) - Bob Bryan (USA, 5) / Mike Bryan (USA, 5) 6:4, 6:4

środa, 15 listopada

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Bob Bryan (USA, 5) / Mike Bryan (USA, 5) 6:4, 6:3

Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) - Ivan Dodig (Chorwacja, 7) / Marcel Granollers (Hiszpania, 7) 6:1, 6:1

poniedziałek, 13 listopada

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Ivan Dodig (Chorwacja, 7) / Marcel Granollers (Hiszpania, 7) 7:6(2), 6:4

Bob Bryan (USA, 5) / Mike Bryan (USA, 5) - Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) 7:5, 6:7(3), 10-8

Tabela Grupy A

MZawodnicyMeczeZw.Sety% setówGemy% gemów
1Jamie Murray i Bruno Soares325-27136-2262
2Łukasz Kubot i Marcelo Melo324-26731-2952
3Bob Bryan i Mike Bryan312-52929-3645
4Oliver Marach i Mate Pavić112-010012-860
5Ivan Dodig i Marcel Granollers200-4012-2532


Grupa B (Jacco Eltingh, Paul Haarhuis)

czwartek, 16 listopada

Henri Kontinen (Finlandia, 2) / John Peers (Australia, 2) - Raven Klaasen (RPA, 10) / Rajeev Ram (USA, 10) 2:6, 6:1, 10-8

Ryan Harrison (USA, 8) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 8) - Jean-Julien Rojer (Holandia, 3) / Horia Tecau (Rumunia, 3) 6:3, 7:6(5)

wtorek, 14 listopada

Henri Kontinen (Finlandia, 2) / John Peers (Australia, 2) - Jean-Julien Rojer (Holandia, 3) / Horia Tecau (Rumunia, 3) 7:6(3), 7:6(6)

Ryan Harrison (USA, 8) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 8) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, 6) / Nicolas Mahut (Francja, 6) 6:7(4), 6:4, 10-5

niedziela, 12 listopada

Ryan Harrison (USA, 8) / Michael Venus (Nowa Zelandia, 8) - Henri Kontinen (Finlandia, 2) / John Peers (Australia, 2) 6:4, 7:6(8)

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 6) / Nicolas Mahut (Francja, 6) - Jean-Julien Rojer (Holandia, 3) / Horia Tecau (Rumunia, 3) 1:6, 7:6(7), 10-8

Tabela Grupy B

MZawodnicyMeczeZw.Sety% setówGemy% gemów
1Ryan Harrison i Michael Venus336-18639-3057
2Henri Kontinen i John Peers324-35733-3251
3Jean-Julien Rojer i Horia Tecau301-61433-3648
4Raven Klaasen i Rajeev Ram101-2337-944
5Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut213-35020-2544


O kolejności w grupie decydują kolejno: 1) liczba zwycięstw; 2) liczba zagranych meczów; 3) wynik bezpośredniego meczu, gdy dwóch zawodników ma taką samą liczbę zwycięstw i meczów; 4) przy trzech zawodnikach: a) gdy jeden ma mniejszą liczbę meczów, to awansuje ten z dwóch pozostałych, który wygrał bezpośredni mecz w Londynie, b)* wyższy procent wygranych setów, c)** wyższy procent wygranych gemów, d) pozycja w rankingu.
* Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent setów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz.
** Jeżeli jeden z trzech zawodników będzie miał wyższy lub mniejszy procent gemów, to o miejscu dwóch pozostałych zadecyduje bezpośredni mecz.

ZOBACZ WIDEO Mariusz Fyrstenberg: Mogłem tylko o tym pomarzyć

Kto wygra Finały ATP World Tour?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • grolo Zgłoś
    Zupełnie niezwykła edycja Finałów ATP w singlu. W półfinałach znaleźli się dwaj najskromniejsi, najmniej brani pod uwagę, obaj będący na obrzeżach zdjęcia. Obaj weszli do składu
    Czytaj całość
    w ostatniej chwili.Na nich prawie nikt nie stawiał - w tutejszej sondzie dano im 4% (Goffin) oraz 1% ( Sock) szans na tytuł (pochwalę się, że byłem w tych 4%). Z nich Goffin, najbardziej niepozorny, wszedł do finału , który tylko ńieznacznie przegrał... Z tym, któremu dano 11%

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL