WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

"Nie porównujmy jej z dopingowiczką Szarapową"! Robert Radwański wierzy w powrót córki do Top 10

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Robert Radwański zaapelował do kibiców o wyrozumiałość. Nie zgadza się z opiniami, że czas jego córki powoli mija. - Zdrowa Agnieszka wróci do Top 10! - zapowiada.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Agnieszka Radwańska ma za sobą jeden ze słabszych sezonów w karierze. Polka wypadła ze ścisłej czołówki światowej i aktualnie jest sklasyfikowana na 28. miejscu w rankingu WTA (liderką pozostaje Rumunka Simona Halep). - Zdrowa Agnieszka wróci do Top 10! - zapewnił Robert Radwański w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". Zdaniem ojca tenisistki z Krakowa, głównym powodem problemów córki na korcie była kontuzja stopy i liczne infekcje.

- Tym wszystkim, którzy teraz krytykują i skreślają, chciałbym przypomnieć jedno: w tym roku córka wycofała się z pięciu turniejów. (...) Ryzyka nie da się całkowicie wyeliminować, ale można je znacząco ograniczyć. Lotniska, hotele, klimatyzacje i ciągłe podróże - to są non-stop zagrożenia, o których przeciętny człowiek lecący raz czy dwa razy w roku na wczasy nie ma bladego pojęcia - przyznał trener tenisa.

Rozsądne planowanie startów oraz praca nad przygotowaniem fizycznym - to w opinii eksperta - gwarancja powrotu do czołowej dziesiątki światowego rankingu. Radwański nie zgodził się z opinią, że czas córki powoli mija. Uważa bowiem, że pomimo tego, iż młodsze rywalki są coraz mocniejsze i silniejsze fizycznie, to Agnieszka cały czas ma potencjał na Top 10.

Rozmówca "PS" poprosił też fanów o wyrozumiałość. - Organizm po ponad dziesięciu latach intensywnej gry został mocno wyeksploatowany. (...) Przypominam, że nikt w singla nie grał ostatnio bez przerwy tak równo i tak długo jak Agnieszka. Nie porównujmy jej z Sereną, Venus czy dopingowiczką Szarapową, które miały mnóstwo długich przerw. Karolina Woźniacka też w pewnym momencie musiała odpoczywać. Apeluję do kibiców, by byli bardziej wyrozumiali! - przyznał.

ZOBACZ WIDEO: Prezes Górnika Zabrze: Nie będzie wyprzedaży


Agenieszka Radwańska powróci do Top 10 rankingu WTA w sezonie 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)