Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jana Novotna Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Jana Novotna

Ostatnie pożegnanie Jany Novotnej. Petra Kvitova: Podziwiałam jej wolę walki

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Około 300 osób uczestniczyło w ostatniej drodze Jany Novotnej. Utytułowana czeska tenisistka, która przegrała walkę z rakiem, spoczęła w poniedziałek na cmentarzu w Brnie.

Jana Novotna zakończyła karierę w 1999 roku, mając na koncie singlowy tytuł w Wimbledonie, 16 wielkoszlemowych trofeów w grze podwójnej i mieszanej, trzy medale olimpijskie oraz triumf w Pucharze Federacji w barwach Czechosłowacji. Zmarła po ciężkiej chorobie nowotworowej w wieku 49 lat.

- Podziwiałam jej wolę walki - wyznała Petra Kvitova, która uczestniczyła w poniedziałkowej ceremonii pogrzebowej. Wiele ciepłych słów o mistrzyni Wimbledonu 1998 wypowiedzieli również Helena Sukova, Petr Pala, Jan Kodes i szef Czeskiego Związku Tenisowego Ivo Kaderka. Ten ostatni określił Novotną jako "wielką osobę i dobrą dziewczynę".

W rozmowie dla tennis.com wimbledoński sukces Novotnej wspominała Hana Mandlikova. - Jana udowodniła wówczas, że mistrzyni musi być silna. Jej siłą było to, że była waleczna. Sporo się od niej nauczyłam. Niesamowite było to, jak szybko potrafiła wyciągnąć wnioski z bolesnych porażek. Niemal natychmiast była gotowa do ciężkiej pracy, aby stać się lepszą.

ZOBACZ WIDEO PSG odjeżdża rywalom - skrót meczu AS Monaco - PSG [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 2]

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL