Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Venus WilliamsInstagram / Na zdjęciu: Venus Williams

Venus Williams chce wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. "Nie zamierzam kończyć kariery"

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
- Nie planuję w najbliższym czasie kończyć kariery - powiedziała Venus Williams. Amerykanka zamierza grać do igrzysk olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

W 2017 roku Venus Williams doszła do finałów Australian Open, Wimbledonu i Mistrzostw WTA. Sezon zakończyła na piątym miejscu w rankingu. W wywiadzie dla portalu entrepreneur.com Amerykanka opowiedziała o swoich planach na przyszłość.

- Nie zamierzam w najbliższym czasie kończyć kariery. Na horyzoncie są igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Staram się do tego przyzwyczaić - powiedziała 37-letnia Williams.

Amerykanka, oprócz tenisa, prowadzi dwie firmy (odzieżowa i zajmująca się projektowaniem wnętrz) oraz studiuje na wydziale projektowania. - Staram się z siebie wydobyć to, co najlepsze, tak by nie oszaleć. Chodzi o to, aby jak najlepiej i mądrze wykorzystywać swój czas. Może zdałam sobie z tego sprawę zbyt późno. Zawsze przywiązywałam wagę do mentalności tenisistki, że wszystko musi być perfekcyjne - stwierdziła 37-latka z Palm Beach Gardens.

Williams w swojej karierze święciła siedem wielkoszlemowych triumfów w singlu, 14 w deblu i dwa w mikście. W swoim dorobku ma cztery złote medale olimpijskie, jeden w singlu (2000), trzy w deblu (2000, 2008, 2012), oraz srebrny w mikście (2016). Amerykanka wywalczyła w sumie 49 singlowych tytułów w głównym cyklu.

Sezon 2018 Williams zamierza rozpocząć od startu w Sydney, gdzie po raz ostatni grała w 1999 roku.

ZOBACZ WIDEO: Sławomir Majak: W kadrze mamy więcej indywidualności

Czy w 2018 roku Venus Williams wygra wielkoszlemowy turniej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL