WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Barbora Strycova

Koniec czeskiego serialu. Barbora Strycova i Karolina Pliskova zamieniły się trenerami

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Barbora Strycova ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim David Kotyza, który w 2018 roku pomógł wejść na szczyt Karolinie Pliskovej.

Jeszcze kilka tygodni Barbora Strycova miała pretensje do reprezentacyjnej koleżanki za to, że stara się odebrać jej trenera. Ostatecznie Tomas Krupa zakończył współpracę z dotychczasową podopieczną i związał się z czwartą obecnie na świecie Karoliną Pliskovą. W środę niżej notowana z czeskich tenisistek ogłosiła, że jej głównym szkoleniowcem będzie David Kotyza, którego Pliskova zwolniła po nieudanym US Open 2017.

- David osiągał wielkie sukcesy z Petrą Kvitovą, która wygrywała turnieje wielkoszlemowe. Z kolei Karolinie Pliskovej pomógł w awansie na pierwszą pozycję w świecie. Mam nadzieję, że będzie takie wyniki osiągał również ze mną - przyznała Strycova.

Kotyza doprowadził Petrę Kvitovą do dwóch triumfów w Wimbledonie (2011, 2014) oraz zwycięstwa w Mistrzostwach WTA (2011). Teraz będzie trenerem Strycovej, która aktualnie jest 23. singlistką i 15. deblistką globu. Z kolei Krupa dał się przede wszystkim poznać jako szkoleniowiec Tomasa Berdycha, który pod jego okiem wystąpił w finale Wimbledonu 2010. Prowadził także Radka Stepanka i Jiriego Veseliego.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarze WP SportoweFakty: Rosjanie absolutnie zasłużyli na wyrzucenie z igrzysk

Czy Karolina Pliskova będzie liderką rankingu WTA w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):