WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Rafael Nadal wciąż ma problem z kolanem. "Muszę działać ostrożnie i stopniowo"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Rafael Nadal przyznał, że kontuzja kolana, z którą zmagał się w końcówce sezonu 2017, nieco komplikuje mu przygotowania do nowych rozgrywek. - Potrzebuję jeszcze trochę czasu. Muszę działać ostrożnie i stopniowo - mówił Hiszpan.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Kontuzja kolana zakłóciła Rafaelowi Nadalowi końcówkę sezonu 2017. Z powodu tego urazu Hiszpan przedwcześnie wycofał się z turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu oraz wieńczących rozgrywki Finałów ATP World Tour. Jak wyjawił w rozmowie z radiem Cadena Ser, problem nie został jeszcze w pełni rozwiązany.

- Potrzebuję jeszcze trochę czasu. Przeszedłem leczenie i nie wiem, jakim w stanie jest moje kolano, ale na pewno nie w doskonałym. Muszę działać ostrożnie i stopniowo. Treningi z rakietą mam zamiar rozpocząć w przyszłym tygodniu, ale muszę o tym porozmawiać ze swoim sztabem - mówił Hiszpan.

Nadal jest bardzo zadowolony ze swojej postawy w minionych rozgrywkach. - To był bardzo dobry rok. W każdym turnieju, w którym występowałem, byłem konkurencyjny i czułem, że stać mnie na zwycięstwo. Czułem się komfortowo, bo mogłem cieszyć się grą i byłem zdrowy, co jest najważniejsze.

31-latek wie, że znajduje się bliżej niż dalej zakończenia tenisowej kariery. - Chciałbym móc rywalizować na wysokim poziomie najdłużej, jak to tylko będzie możliwe. To jest moją motywacją. Na razie cieszę się chwilą. Nie boję się zakończenia kariery. Kiedy trzeba będzie powiedzieć "do widzenia", nie będę miał z tym żadnego problemu.

Nadal przed kilkoma dniami został wybrany najlepszym sportowcem 50-lecia w Hiszpanii w plebiscycie dziennika "AS". - Ta nagroda sprawiła mi wiele radości, ale nie czuję kimś bardziej wyjątkowym od innych - przyznał.

ZOBACZ WIDEO: Polak przez 14 lat brał narkotyki. "Byłem zniewolony. Nie chciałem tak dłużej żyć"


Czy Rafael Nadal zdoła przygotować dobrą formę na początek sezonu 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):