WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Mike Ehrmann / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka

Wiktoria Azarenka zagra w Australian Open. Białorusinka otrzymała od organizatorów dziką kartę

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Wiktoria Azarenka wystąpi w Australian Open 2018 dzięki dzikiej karcie. - To dla mnie trudny rok i możliwość powrotu do Melbourne będzie oznaczać pozytywne rozpoczęcie sezonu 2018 - powiedziała Białorusinka.

W czerwcu Wiktoria Azarenka wróciła po przerwie macierzyńskiej i wystąpiła w dwóch turniejach na trawie. Na Majorce wygrała jeden mecz, a w Wimbledonie doszła do IV rundy. Później Białorusinka skupiła się na sprawach prywatnych (walka z byłym partnerem o prawa do opieki nad synem). Aktualnie była liderka rankingu notowana jest na 210. miejscu.

W przyszłym miesiącu (15-28 stycznia) Azarenka wystąpi w Australian Open. Przyznanie jej dzikiej karty potwierdził dyrektor turnieju Craig Tiley. - Wika aktualnie jest w trudnej sytuacji i postanowiliśmy zaoferować jej wszelkie możliwe wsparcie - powiedział Tiley.

- To dla mnie trudny rok i możliwość powrotu na Australian Open będzie oznaczać pozytywne rozpoczęcie sezonu 2018. Chcę podziękować Craigowi i wszystkim za zrozumienie i wsparcie. Nie mogę doczekać się, aby ponownie zobaczyć wszystkich moich kibiców w Australii - zakomunikowała Azarenka w oświadczeniu.

Białorusinka sezon 2018 rozpocznie w Auckland, gdzie wystąpi dzięki dzikiej karcie. W stolicy Nowej Zelandii zagrają również m.in. Agnieszka Radwańska i Karolina Woźniacka.

Azarenka to mistrzyni Australian Open 2012 i 2013. W tych samych latach grała w finale US Open i w obu przypadkach uległa Serenie Williams. Białorusinka w swoim dorobku ma 20 singlowych tytułów. Ostatni zdobyła w 2016 roku w Miami.

ZOBACZ WIDEO: Polak przez 14 lat brał narkotyki. "Byłem zniewolony. Nie chciałem tak dłużej żyć"

Czy w 2018 roku Wiktoria Azarenka wróci do Top 10 rankingu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)