WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Jocelyn Rae

Jocelyn Rae zakończyła tenisową karierę. Teraz będzie pomagać innym

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
W wieku zaledwie 26 lat Jocelyn Rae zdecydowała się zakończyć tenisową karierę. Brytyjka zamierza teraz działać charytatywnie oraz szkolić młodych graczy.

Jocelyn Rae wygrała w singlu tylko jednego futuresa, ale dała się poznać jako dobra deblistka. Z różnymi partnerkami zwyciężyła w 23 turniejach rangi ITF. W latach 2013-2017 regularnie występowała z Anną Smith, z którą wkroczyła do Top 100. W sezonie 2016 była 67. zawodniczką w rankingu gry podwójnej.

- Miałam to szczęście, że mogłam grać w tenisa na całym świecie i sporo dzięki temu doświadczyłam. Ten sport dał mi wiele możliwości. Dzięki niemu poznałam wielu niesamowitych ludzi - poinformowała Rae. Tenisistka nie ukrywa, że teraz chce odpocząć i spędzić więcej czasu z rodziną. Zdrowie miało duży wpływ na podjętą przez nią decyzję.

Rae z dumą reprezentowała kraj na arenie międzynarodowej. W 2010 roku wygrała dla Szkocji razem z Colinem Flemingiem złoty medal igrzysk wspólnoty w grze mieszanej. W Pucharze Federacji 13-krotnie zagrała dla Wielkiej Brytanii i zdobyła 10 punktów. W najbliższej przyszłości pochodząca z Nottingham zawodniczka chce pomagać innym. Będzie działać charytatywnie oraz szkolić młodych graczy.

ZOBACZ WIDEO: Dawid Celt o cierpieniu Agnieszki Radwańskiej. "Każdy organizm ma swój kres"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL