WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Rob Foldy / Na zdjęciu: Roger Federer wygrał Miami Open 2017

Turniej Miami Open będzie przeniesiony na stadion drużyny NFL. Serena Williams jest zachwycona

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Po 32 latach turniej Miami Open opuści Crandon Park w Key Biscayne. Od 2019 roku tenisiści będą rywalizować na Hard Rock Stadium, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna futbolu amerykańskiego Miami Dolphins z NFL.

W ostatnich latach spekulowano, że rozgrywana na Florydzie impreza może zostać przeniesiona do Brazylii lub Chin. Właściciel licencji, firma IMG, zrobiła jednak wszystko, aby zawody pozostały w Miami. Zmieni się tylko lokalizacja. Z malowniczego Key Biscayne tenisiści przeniosą się na Hard Rock Stadium.

Obiekt, na którym swoje mecze rozgrywają futboliści Miami Dolphins, nie będzie oczywiście w pełni wykorzystywany. Teren wokół głównej areny zostanie przebudowany i powstanie na nim kort centralny na 14 tys. osób oraz 30 mniejszych kortów. Do dyspozycji zawodników, organizatorów i fanów będzie duża infrastruktura sportowa, ale także kulturalna.

- Od kiedy pamiętam, turniej Miami Open jest częścią kultury w Miami. To zawody, które są szczególnie ważne dla mnie i mojej rodziny. Dzięki wsparciu fanów i niesamowitego sztabu organizacyjnego przeżyłam tutaj wiele pięknych chwil. Jestem zachwycona, że Miami Open pozostanie w Miami, gdzie jest jego miejsce - powiedziała Serena Williams, ośmiokrotna mistrzyni tych zawodów.

W 2018 roku tenisiści będą jeszcze rywalizować na Crandon Park. W dniach 19 marca - 1 kwietnia tytułów będą tutaj bronić Brytyjka Johanna Konta i Szwajcar Roger Federer.

ZOBACZ WIDEO: "Damy z siebie wszystko" #7. Jóźwiak o przyszłości Pazdana: Znając jego agenta, coś mu znajdzie

Czy Roger Federer obroni tytuł w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL