Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominic ThiemGetty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Guenther Bresnik będzie miał pomocnika. Dominic Thiem nawiązał współpracę z nowym trenerem

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Galo Blanco został trenerem Dominika Thiema. Hiszpański szkoleniowiec będzie prowadził karierę Austriaka wraz z jego wieloletnim opiekunem, Guentherem Bresnikiem.

Galo Blanco to jeden z najbardziej cenionych szkoleniowców w męskich rozgrywkach. Pod wodzą Hiszpana rozwinął się chociażby talent Milosa Raonicia. Przez ostatnie półtora roku pracował z Karenem Chaczanowem, którego doprowadził do pierwszego tytułu w głównym cyklu oraz miejsca w czołowej "40" rankingu ATP.

Blanco dołączył do sztabu Thiema, ale głównym szkoleniowcem Austriaka pozostanie Günther Bresnik, który prowadzi go od początku kariery. - Galo jest bardzo dobrym trenerem i cieszę się, że będzie mi towarzyszył. Będzie ze mną podróżował na wszystkie turnieje, aż do rozpoczęcia sezonu gry na kortach ziemnych. Na niektórych imprezach, jak Australian Open, Indian Wells czy Miami, będzie też ze mną Guenther - wyjaśnił tenisista z Wiener-Neustadt.

- On sam był zawodowcem, więc wie, co tenisista czuje w trudnych sytuacjach. To tylko jedna rzecz, ale może mieć wpływ na moją grę - dodał piąty zawodnik rankingu ATP.

Za Thiemem występ w pokazowym turnieju w Abu Zabi, gdzie przegrał z Kevinem Andersonem i pokonał Pablo Carreno. Sezon 2018 zainauguruje w przyszłym tygodniu w Dosze. - Jestem zadowolony z tego, jak zaprezentowałem się w Abu Zabi. To było doskonałe przygotowanie do nowego sezonu. W porównaniu z ostatnimi turniejami minionych rozgrywek uważam, że wykonałem duży krok naprzód - ocenił.

ZOBACZ WIDEO Nowa rola Dawida Celta. "To wielki zaszczyt i wyróżnienie"

Czy Dominic Thiem podjął słuszną decyzję, nawiązując współpracę z Galo Blanco?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL