WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Rod Laver Arena

Dyrektor Australian Open: Szybkość kortów będzie taka sama, jak w zeszłym roku

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Craig Tiley, dyrektor Australian Open, stwierdził, że szybkość kortów, na których będą rywalizować tenisiści w nadchodzącej edycji turnieju w Melbourne, będzie identyczna, jak w zeszłym roku.

W ubiegłym roku organizatorzy Australian Open postanowili zerwać z trendem zwalniania nawierzchni i przygotowali korty szybsze niż w poprzednich edycjach. To okazało się znakomitą decyzją. Australian Open 2017 był jednym z najciekawszych turniejem ostatnich lat. Przyniósł wiele emocji i dużo frapujących spotkań. Zwycięzcą został Roger Federer, który w finale po pięciosetowej batalii pokonał Rafaela Nadala. - To było zabawne, bo tenisiści mówili: "Oh, jakie te korty są szybkie", a potem w finale mieliśmy specjalistę od gry na nawierzchni ziemnej - wspominał Craig Tiley w rozmowie z Australijską Agencją Prasową.

Dyrektor turnieju wyjawił, że szybkość kortów przygotowanych na tegoroczną edycję Australian Open będzie taka sama, jak w ubiegłym roku. - Od dawna jestem w tym sporcie i wiem, że pierwszą rzeczą, na którą tenisiści oraz trenerzy zwracają uwagę, jest szybkość nawierzchni. W ubiegłym roku większość tenisistów polubiła naszą nawierzchnię, dlatego w tym roku zrobiliśmy dokładnie to samo.

- Mamy 51 kortów i prawie niemożliwe jest, by na każdym nawierzchnia była tak samo szybka. Fakt, że niektóre korty są bardziej wystawione na słońce, jest jednym z ważnych czynników w bardzo specyficznym procesie tworzenia nawierzchni. Jest tylko kilka osób, które wiedzą, jak to się robi. Wpływ na szybkość kortu ma nawet to, w jaki sposób i pod jakim kątem kładzie się nim nawierzchnię - wyjaśniał.

- Szybkość kortu zachęca do tego, by grać tenis różnorodny. Ale najlepsi tenisiści, bez względu na nawierzchnię, znajdą sposób, by dotrzeć do celu - dodał Tiley.

Australian Open 2018 zostanie rozegrany w dniach 15-28 stycznia na kortach twardych w Melbourne.

ZOBACZ WIDEO Nowa rola Dawida Celta. "To wielki zaszczyt i wyróżnienie"

Czy jesteś zadowolony, że szybkość kortów na Australian Open 2018 będzie taka sama, jak w zeszłym roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL