Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hala Orbita podczas Wrocław OpenMateriały prasowe / ADVANTAGE 2100 / Na zdjęciu: Hala Orbita podczas Wrocław Open

Światowy tenis nie zawita w 2018 roku do stolicy Dolnego Śląska. Turniej Wrocław Open odwołany

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Halowy turniej Wrocław Open nie zostanie rozegrany w 2018 roku w stolicy Dolnego Śląska. Taką decyzję podjęli organizatorzy tych zawodów rangi ATP Challenger Tour.

Tegoroczny turniej miał się rozpocząć w poniedziałek, 26 lutego. Tymczasem w ostatnich dniach zawody zniknęły z kalendarza ATP Challenger Tour i stało się jasne, że tym razem się nie odbędą. O wszystkim zadecydowała trudna sytuacja finansowa, z którą organizatorzy mieli do czynienia już w zeszłym sezonie.

- Moglibyśmy spróbować i w tym roku, ale byłoby to balansowanie na finansowej granicy - powiedział Paweł Jaroch dziennikarzom Radia Wrocław. Dyrektor turnieju zapowiedział, że przerwa potrwa tylko rok i zostanie uczynione wszystko, aby w 2019 tenisiści powrócili do stolicy Dolnego Śląska.

Pierwsza edycja wrocławskiego challengera, wówczas KGHM Dialog Polish Indoors, odbyła się w 2000 roku. Turniej nie był rozgrywany w latach 2010-2014. Powrócił do kalendarza w sezonie 2015 jako Wrocław Open. Zeszłoroczną edycji wygrał Austriak Jürgen Melzer, który pokonał w finale Michała Przysiężnego.

ZOBACZ WIDEO: Nowa rola Dawida Celta. "To ogromny zaszczyt i wyróżnienie"

Czy Wrocław Open był najlepszym polskim challengerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL