Najnowsze Wyniki/Kalendarz
James BlakeGetty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: James Blake

James Blake jak Tommy Haas czy Feliciano Lopez. Został dyrektorem turnieju w Miami

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Organizatorzy turnieju Miami Open ogłosili, że nowym dyrektorem tych kobiecych i męskich zawodów został były amerykański tenisista, James Blake. Tym samym potwierdziły się medialne doniesienia z ostatnich tygodni.

Nie jest żadną nowością, że tenisiści starają się po zakończeniu kariery wykorzystać zdobyte w tourze doświadczenie. Tommy Haas jest dyrektorem BNP Paribas Open w Indian Wells, z kolei Feliciano Lopez zastąpi w 2019 roku Manuela Santanę na stanowisku sternika Mutua Madrid Open w Madrycie. Teraz ważną posadę otrzymał były czołowy amerykański zawodnik, James Blake.

Utytułowany reprezentant USA, który w 2006 roku zajmował czwartą pozycję w rankingu oraz sięgnął po 10 singlowych trofeów w ATP World Tour, został nowym dyrektorem zawodów Miami Open. - Jestem wdzięczny za danie mi szansy kierowania zespołem Miami Open, który od 30 lat tworzy jeden z najlepszych turniejów. Jako tenisista zawsze uwielbiałem grać w Miami, dlatego postaram się wykorzystać doświadczenie, aby podnieść standardy dla zawodników, sponsorów i fanów - powiedział Blake.

Blake ma nie tylko spore doświadczenie zdobyte na światowych kortach. Jako tenisista był również wiceprezesem rady zawodniczej. Z kolei po zakończeniu kariery pełnił funkcję eksperta w programach CNN i Tennis Channel. Przed nim trudne zadanie, ponieważ już w 2019 roku Miami Open przeniesie się z malowniczo położonej Key Biscayne na Hard Rock Stadium, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna futbolu amerykańskiego Miami Dolphins z NFL.

Turniej Miami Open 2018 zostanie rozegrany w dniach 19 marca - 1 kwietnia.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Hajto: Wmawiamy młodym Polakom, że są słabsi (wideo)

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL