Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Stich podczas pokazowego meczu rozegranego w 2017 roku w Hamburgu Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Michael Stich podczas pokazowego meczu rozegranego w 2017 roku w Hamburgu

Helena Sukova i Michael Stich dołączą do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Czeszka Helena Sukova i Niemiec Michael Stich zostaną w tym roku wprowadzeni do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław. Uroczysta ceremonia odbędzie się 21 lipca w Newport w USA.

Helena Sukova to dwukrotna finalistka Australian Open i US Open w singlu oraz była czwarta rakieta świata. W grze pojedynczej wygrała 10 tytułów. Bardziej znana jest z sukcesów w grze podwójnej, w której zdobyła 69 trofeów i przez 68 tygodni była najlepszą deblistką globu. Na jej koncie jest w sumie 14 wielkoszlemowych tytułów wywalczonych w deblu i mikście.

Z kolei Michael Stich to triumfator Wimbledonu 1991 oraz złoty medalista igrzysk olimpijskich 1992 w grze podwójnej w parze z Borisem Beckerem. W singlu wygrał w sumie 18 tytułów i wspiął się na drugą pozycję w rankingu ATP. Natomiast w deblu triumfował w 10 imprezach głównego cyklu i najwyżej był klasyfikowany na dziewiątym miejscu. Aktualnie Stich jest dyrektorem turnieju ATP World Tour 500 rozgrywanego na kortach ziemnych w Hamburgu.

- Dorastałam w rodzinie tenisowej, będąc pod wrażeniem osiągnięć takich legend jak moja mama Vera, Jan Kodes czy Martina Navratilova. Radością i zaszczytem było dla mnie reprezentowanie mojego kraju i rywalizowanie w gronie najwspanialszych zawodniczek świata. Jestem niesamowicie zaszczycona, że zostałam wybrana do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław - powiedziała Sukova.

Wtórował jej Stich: - To wielki zaszczyt zostać częścią Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław. Dołączam do elitarnej grupy tenisistów, z których wielu podziwiałem i którzy byli dla mnie inspiracją w ciągu mojej kariery.

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: To sygnał dla związków sportowych

Czy pamiętasz występy Heleny Sukovej i Michaela Sticha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL