Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roger Federer, mistrz Australian Open 2018 Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Roger Federer, mistrz Australian Open 2018

Rod Laver: Roger Federer przetrwał próbę czasu. Jest najwybitniejszy w historii

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Rod Laver, jedyny w dziejach tenisista, który dwukrotnie zdobył Klasycznego Wielkiego Szlema, stwierdził, że Roger Federer to najwybitniejszy gracz w dziejach tenisa. - Przetrwał próbę czasu - uargumentował słynny Australijczyk.

W niedzielę Roger Federer pokonał 6:2, 6:7(5), 6:3, 3:6, 6:1 Marina Cilicia w finale Australian Open 2018 i został pierwszym mężczyzną z 20 tytułami wielkoszlemowy w singlu. Wyczyn Szwajcar z trybun oglądał Rod Laver, najwybitniejszy w historii australijski tenisista i patron głównego kortu obiektu Melbourne Park.

Laver ma w dorobku 11 wielkoszlemowych mistrzostw. Jest jedynym tenisistą, który dwukrotnie zdobył Klasycznego Wielkiego Szlema, czyli w jednym roku wygrał wszystkie turnieje wielkoszlemowe (1962 i 1969). Mimo to, uznał, że to Federer jest najlepszym graczem w dziejach tenisa.

- Według mnie Roger Federer jest najwybitniejszym tenisistą, jaki pojawił się w historii tej dyscypliny sportu - powiedział Laver na antenie mającego siedzibę w Melbourne radia SEN.

- Oczywiście, mamy wielu wspaniałych tenisistów. Spójrzmy na Rafaela Nadala, który dziesięć razy wygrał Rolanda Garrosa, ale Roger potrafi grać swój najlepszy tenis przy największych okazjach i na każdej nawierzchni - mówił.

- Roger przetrwał próbę czasu. To chyba najważniejsza rzecz, która stawia cię jako najlepszego z najlepszych. W swoim życiu zrobił wszystko, ale wciąż kocha grać w tenisa - dodał Laver.

ZOBACZ WIDEO: Nowa rola Dawida Celta. "To ogromny zaszczyt i wyróżnienie"

Czy zgadzasz się z opinią Roda Lavera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL