Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nick Kyrgios

Rod Laver: Nick Kyrgios może być najlepszym tenisistą na świecie

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Rod Laver, dwukrotny zdobywca Klasycznego Wielkiego Szlema, ocenił, że Nick Kyrgios w przyszłości może być najlepszym tenisistą na świecie. Australijczyk zauważył również zmianę w mentalności swojego rodaka.

Za Nickiem Kyrgiosem udany początek sezonu 2018. W pierwszym tygodniu rozgrywek wygrał turniej w Brisbane, a w Australian Open dotarł do 1/8 finału. W wielkoszlemowej imprezie w Melbourne Australijczyk wyeliminował m.in. Viktora Troickiego i Jo-Wilfrieda Tsongę, by po wyrównanym starciu [6:7(3), 6:7(4), 6:4, 6:7(4)] ulec Grigorowi Dimitrowowi.

Rod Laver, najwybitniejszy australijski tenisista w historii, jest pod wrażeniem postawy młodszego rodaka. - Myślę, że po wygraniu turnieju w Brisbane zmieniło się jego nastawienie mentalne. Uważam, że znów jest w stanie się angażować w grę. Pokonanie Tsongi w Melbourne to świetny początek - mówił, cytowany przez "Sydney Morning Herald".

Jedyny w historii dwukrotny zdobywca Klasycznego Wielkiego Szlema (sezony 1962 i 1969) uważa, że Kyrgiosa stać na wielkie osiągnięcia. - Uważam, że Nick może być najlepszym tenisistą świata. On ma wszystko, co jest do tego potrzebne. Mówiło już o tym wielu ludzi, nie tylko ja.

- Nick pokonał już Federera, Nadala i innych czołowych tenisistów świata. Stać go na to, by wiele osiągnąć, tylko podczas meczu musi skupiać się na grze i nie może się rozpraszać innymi czynnikami - dodał Laver.

ZOBACZ WIDEO: PKOl ogłosił reprezentację Polski na igrzyska w Pjongczangu

Czy zgadzasz się z opinią Roda Lavera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL