Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ilie Nastase (z prawej)Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Ilie Nastase (z prawej)

Odwołanie przyniosło częściowy skutek. Niezależny trybunał zmniejszył karę dla Ilie Nastase

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Ilie Nastase odwołał się od kary nałożonej przez Międzynarodową Federację Tenisową. Niezależny trybunał zdecydował się skorygować decyzję podjętą przez ITF.

Sprawa dotyczy fatalnego zachowania Ilie Nastase podczas kwietniowego spotkania Rumunia - Wielka Brytania w ramach Pucharu Federacji. Były legendarny tenisista pozwolił sobie najpierw na rasistowski komentarz pod adresem Sereny Williams i jej nienarodzonego jeszcze wówczas dziecka. Następnie obraził kapitan zespołu gości, Anne Keothavong, brytyjskie tenisistki, oficjeli oraz jednego z dziennikarzy.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa natychmiast zawiesiła kapitana Rumunek do czasu wyjaśnienia sprawy. W lipcu ogłoszono, że Nastase musi zapłacić 10 tys. dolarów kary oraz do końca 2020 roku nie będzie mógł uczestniczyć w rozgrywkach pod egidą ITF. Do tego do końca sezonu 2018 odmówiono mu akredytacji na turnieje organizowane przez ITF.

Nastase został skrytykowany za swoje zachowanie i dopiero wówczas wystosował przeprosiny. Mimo tego władze Wimbledonu nie zaprosiły go na zeszłoroczny turniej. Rumun odwołał się od decyzji ITF i w środę ogłoszono wolę niezależnego trybunału. Kary dyskwalifikacji zostały zmniejszone o osiem miesięcy. Trybunał postanowił również pobrać od Nastase kolejne 10 tys. dolarów.

ZOBACZ WIDEO Lekarz Elisabeth Revol dla WP SportoweFakty: Mamy wielką nadzieję, że uda się uratować jej palce i stopę

Czy kara dla Ilie Nastase jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL